Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Paşayaylası Oteli Açıklaması

Aydın Büyükşehir Belediyesi, bir dönem Aydın Belediyesi tarafından işletilen ve şuan kaderine terk edilen Paşayaylası Oteliyle ilgili bir açıklama yaptı.Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Zeytinköy...

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Paşayaylası Oteli Açıklaması
Aydın Büyükşehir Belediyesi, bir dönem Aydın Belediyesi tarafından işletilen ve şuan kaderine terk edilen Paşayaylası Oteliyle ilgili bir açıklama yaptı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Zeytinköy Mahallesi, Paşayaylası Mevkiinde bulunan Paşayaylası Otel mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait arazi üzerinde Aydın İl Özel İdaresi’nce tesis edilmiştir. Belediyemiz ile Aydın İl Özel İdaresi arasında yapılan 14 Ekim 2004 tarihli protokol ile tesis 3 yıllığına Belediyemiz tarafından kiralanmış, 27 Haziran 2007 tarih, 381 sayılı Aydın İl Encümeni kararı ile sözleşme 3 yıllığına yenilenmiştir. Sözleşmenin sona ermesi üzerine, Aydın İl Özel İdaresi’nce sözleşmenin uzatılmasına yönelik teklifimiz kabul edilmemiş ve taşınmazı tahliye etmemiz istenilmiştir. Söz konusu otelin Belediyemizce tahliye edilmesinin gerekçesi bundan ibaret olup, otelin tahliye ve teslimi tarihi olan 22 Eylül 2010 tarihinden itibaren otel Aydın İl Özel İdaresi yetki ve sorumluluğunda kalmış, İl Özel İdaresi’nin 6360 sayılı yasa ile ilga edilmesi üzerine 6360 sayılı yasa gereğince kurulan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunca otel ile ilgili olarak tarafımıza herhangi bir hak devri yapılmamıştır. Açıklanan nedenlerle Belediyemizin söz konusu otel üzerinde herhangi bir hak, yetki ve sorumluluğu bulunmamaktadır” denildi.
Belediyenin de otelin bu günkü durumundan rahatsız olduğu ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Esasen, otelin bugünkü elem verici durumundan Belediyemiz de büyük bir rahatsızlık duymaktadır. 6360 ve 5216 sayılı yasalar gereğince, Belediyemize devri gereken ve Belediyemizin ihtiyacı bulunan bu otelin bugünkü harap halinden devre ilişkin takdir hakkını kullanan yetkili ve görevlilerin sorumlu olduğu inancındayız”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327