Aydın’da Chp’li Kadınlar Mor Kurdele Dağıttı

CHP Kadın Kolları Aydın İl teşkilatı üyeleri, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için vatandaşlara mor kurdele taktı.CHP Aydın Kadın Kolları üyeleri, ’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ nedeniyle Sevgi...

Aydın’da Chp’li Kadınlar Mor Kurdele Dağıttı
CHP Kadın Kolları Aydın İl teşkilatı üyeleri, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için vatandaşlara mor kurdele taktı.
CHP Aydın Kadın Kolları üyeleri, ’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ nedeniyle Sevgi Yolunda basın açıklaması yaptı. Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için yoldan geçenlere mor kurdele takıldı.
GEÇEN YIL 237 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ
CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Saadet Kavasgil, yaptığı açıklamada, ’’2014 Türkiye’sinde kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor, emekçiler öldürülüyor. Kadın cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor. Kadınlar hiçbir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında. 2013’de 237 kadın öldürüldü. 2014’ün ilk 10 ayında bu sayı 255’e yükseldi. Bunlardan 12 kadın, tehdit edildiği için koruma başvurusu yapılmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle hayatlarını kaybetti. Sadece Ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı elinden alındı. Yine bu yıl güvencesiz çalışan 101 kadın iş cinayetlerinde hayatını kaybetti’’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327