"aydın’ın Değerleri Aydın’da Kalsın” Platformu İlk Etkinliğini Düzenledi

“Aydın’ın değerleri Aydın’da kalsın” platformunun düzenlediği etkinlik Didimlilerin yoğun katılımıyla yapıldı.Düzenlenen etkinlikte konuşan Platform sözcüsü Ekrem Batur Didim’den yakılan bu direnişin Tüm Aydın’a yayılacağını...

“Aydın’ın değerleri Aydın’da kalsın” platformunun düzenlediği etkinlik Didimlilerin yoğun katılımıyla yapıldı.
Düzenlenen etkinlikte konuşan Platform sözcüsü Ekrem Batur Didim’den yakılan bu direnişin Tüm Aydın’a yayılacağını inandığını belirterek “Sizlerin başlattığımız bu çalışmaya destek olacağınıza inancım tam.” dedi.
30 Mart yerel seçimlerinin ardından Aydın’ın Büyükşehir Belediye statüsüne dönüşmesinin ardından Aydın İl Özel İdaresine ait malların Aydın Büyükşehir Belediyesi yerine İçişleri Bakanlığına devredilmesinin tepkileri sürerken, Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu’nun başlattığı hukuk mücadelesine Didimliler duyarlılık gösterdi.
Çerçioğlu’nun başlatmış olduğu hukuki mücadele Didim’de Sivil Toplum kuruluşlarınca sivil alana taşınırken, Didim’de kurulan “Aydın’ın değerleri Aydın’da kalsın” platformu düzenlediği ilk etkinliğe katılan binlerce Didimli Aydın’ın değerlerine sahip çıktı.
Dün akşam saat 20:00’de platform tarafından Didim Kent Meydanında düzenlenen etkinlik ilk olarak DAHOT halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Ardından Grup Eflatun sahne aldı. Eflatun söylediği parçalarla etkinliğe katılan binlerce Didimliyi coşturdu. Ardından sahneye Dilek Eser çıktı. Eser söylediği hareketli parçalarla geceye renk kattı.
Düzenlenen etkinlikte konuşan “Aydın’ın değerleri Aydın’da kalsın” platformu sözcüsü Ekrem Batur “Sizler 3. Koy’un imara açılmasını izin verecek misiniz? (hayır), Sizler Altınkum plajının işletmeye verilmesine izin verecek misiniz? (hayır) İşte Büyükşehir sürecinde Aydın İl Özel İdaresine verilmesi gereken yerler İçişleri Bakanlığına devredildi. Diğer yandan AKP’li Denizli Büyükşehir Belediyesinde ne oldu? Tüm yerler belediyeye bırakılırken Aydın’da ise sadece 900 adet tapulu mezar yeri belediyeye verildi. Diğer yerler verilmesi. Bu konu hukuka taşındı ama biz Aydınlılar kendi değerlerimizin bize verilmesini istiyoruz. Hangi partiden hangi ilçeden hangi yöreden olursak olalım sonuçta biz Aydın’da yaşıyoruz. Biz platform olarak bu mücadeleyi başlattık; sizlerden destek bekliyoruz.” dedi.
“HALKIN TEPKİSİ ÖNEMLİ”
Konuşmanın ardından sahneye Özgün Müziğin önemli isimlerinden Suvai çıktı. Konserine “Memleket bizim” şarkısıyla başladı. Suvai konserde yaptığı konuşmasında bu tür beraberliklerin önemli olduğunu söyleyerek “Ben de konsere bu memleket bizim şarkısıyla başladım ki etkinliğin amacına uygun olarak başlayalım. Ortak değerlerimize sahip çıkmak hepimizin görevi, sizlerin bu noktada verdiğiniz tepkileri izliyorum. Bu memleketin malları peşkeş çekilirken rant kapısı olarak düşünülürken halkın bunlara karşı tepki vermesi çok önemli” diyerek Platformun yaptığı hareketi destekledi.
Düzenlenen etkinliğe CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılmazken, CHP’li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş ile CHP’li Meclis üyeleri de katılmadıkları görüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327