Ayıyı Soluksuz Bırakarak Kurtuldu

Tunceli merkeze bağlı Hengirvan yaylasında ayı saldırısına uğrayan genç, ayıyı nefessiz bırakması sonucu kurtuldu.Tunceli merkeze bağlı Hengirvan Yaylası’na ailesiyle birlikte giden 22 yaşındaki Mehmet Erdoğan’a meşelik alanda ayı...

Ayıyı Soluksuz Bırakarak Kurtuldu
Tunceli merkeze bağlı Hengirvan yaylasında ayı saldırısına uğrayan genç, ayıyı nefessiz bırakması sonucu kurtuldu.
Tunceli merkeze bağlı Hengirvan Yaylası’na ailesiyle birlikte giden 22 yaşındaki Mehmet Erdoğan’a meşelik alanda ayı saldırdı. Saldırgan ayı Erdoğan’ın sigara bulunan elini kapınca, genç, ayı saldırısından kurtulmak için ayının kaptığı kolunu boğazına sokarak kurtuldu. Ayının 20 metre sürüklediği genç, çeşitli yerlerinden yaralanırken ailenin haber vermesi üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD ekipleri ile 112 ekipleri bölgeye sevk edildi. Yaylada ilk tedavisi yapılan Mehmet Erdoğan, daha sonra ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi acil servisinde tedavi altına alındı.
Hayati tehlikesi bulunmayan Erdoğan, yaşadığı saldırıyı şöyle anlattı: “Yaylada yürüyordum. Patika bir yolun üst tarafından meşelik alana girdim. Meşelik alanda 15-20 metre yürümüştüm ki bir uğultu duydum. Döndüğümde ayı yanımdaydı. Elimde sigara vardı sigara olan elimi kaptı. Ben de elimi boğazına soktum. Beni 15-20 metre sürükledikten sonra bırakmak zorunda kaldı. Ayının yanında iki de yavrusu vardı.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327