banner333

Ayşen Gruda ile Yılmaz Gruda 40 yıl sonra el ele

40 yıl önce boşanan ünlü sanatçılar Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda, kızları Elvan Gruda'nın uyarladığı tiyatro oyunu ile bir araya geldi.

Ayşen Gruda ile Yılmaz Gruda 40 yıl sonra el ele

Ayşen Gruda'nın süpervizörlüğünü yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, sezona Eugene Labiche'nin 'Ara ki Bulasın' adlı Oyunu ile başladı. Yılmaz Gruda ile Elvan Gruda'nın uyarladığı ve sahneye koyduğu 2 perdelik komedi oyunu unutulmaz anlara da sahne oldu. HASAN Polatkan Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun, yıllar önce boşanan usta oyuncular Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda’yı, bir araya getirdi. Oyun sonunda Yılmaz Gruda ve Ayşen Gruda, sahnede el ele tiyatroseverleri selamlarken, salonu dolduran kalabalık da usta oyuncuları ayakta alkışladı. 40 yıl sonra kendi projesi ile anne ve babasını bir araya getiren Elvan Gruda ise gözyaşlarına hakim olamadı.

"YILLAR SONRA AYŞEN GRUDA İLE BİR ARAYA GELİNCE DUYGULANDIM"

 Yılmaz Gruda, oynanan oyundan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Ayşen Gruda ile uzun zaman sonra bir araya gelmesini de değerlendiren usta oyuncu Yılmaz Gruda, “Duygulandım elbette ki. Bu da o güzelim varlığın, kızımın dediği gibi Ayşen hanımın 40 yıldır saklıyormuş o dileği. Birden bire böylesi bir beraberliği Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin tanıdığı imkan ile oluşması güzel. O kadar sene sonra bir araya geliyorsun ve güzel bir şey. Bir araya gelmek vardı. Sadece vardı ama bir de onu taçlandırdık beraberce. Özellikle kızımın o yaptığı adaptasyonla, rejideki katkısıyla. Buradaki kendi ifadesiyle anneliği diyelim, o çok güzel bir iş kotardı. O bakımdan ona teşekkür ediyorum tabi ki. Zaten o önümüze bizim bir piyes koydu ama hani reddedemeyeceğimiz bir şey mesleğimiz bağlamında. Ama deseydi ki ‘Ben size, soğuk demir tezgahı dükkanı açtım.’ deseydi bile, biz o tezgaha ‘Evet’ derdik. Çünkü o sevdiğimiz en büyük varlıklardan biri. Böylesine güzel bir oluşumu sağlamış oldu” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326