Ayso’nun Umem Başarıları Devam Ediyor

Aydın Sanayi Odası’nın (AYSO) Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri projesi kapsamında düzenlediği ‘Gazaltı Kaynak Kursu’ tamamlandı.Aydın Sanayi Odası tarafından tanıtım çalışmaları devam eden, işsiz gençlerin ve vatandaşların...

Ayso’nun Umem Başarıları Devam Ediyor
Aydın Sanayi Odası’nın (AYSO) Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri projesi kapsamında düzenlediği ‘Gazaltı Kaynak Kursu’ tamamlandı.
Aydın Sanayi Odası tarafından tanıtım çalışmaları devam eden, işsiz gençlerin ve vatandaşların mesleki eğitim ile sanayi kuruluşlarında istihdam edilmelerini sağlayan Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesi kapsamında Ok Kardeşler’de açılan Gazaltı Kaynak Kursu tamamlandı. 08 Aralık 2014 tarihinde başlayan Gazaltı Kaynakçı kursu 13 Ocak 2015 tarihinde yapılan uygulama sınav ile tamamlandı. 17 kursiyer ile başlayan kursu 8 kursiyer başarı ile tamamladı.
OK Kardeşler yetkilisi Fatih Maraş, yaptığı açıklamada; “Hem teorik hem de uygulamalı olarak Aydın Mimar Sinan Meslek Lisesi Metal Bölümü öğretmenlerimizin, firmamızın kaynak bölüm sorumlusunun, kaynak ustalarımızın ve İnsan kaynakları biriminin yoğun mesaisi ve neredeyse birebir verilen eğitim ve pratik uygulama ile kursiyerler önemli bir mesafe kaydettiler. Firmamızda üretilen ürünler için kaynak işlemi çok büyük önem teşkil etmektedir. Usta niteliğinde işe giren yeni personelimiz bile belli bir süre pratik eğitim alarak el melekesi geliştirerek işe başlar. Bu kursu alan kursiyerler gazaltı kaynakçılık hususunda önemli bir aşamayı geçmiş durumdadırlar. Firmamız kursu başarı ile tamamlayan 8 kursiyeri istihdam etmiştir” dedi.
Kurs hakkında bilgi alan Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Fahlioğulları da, “Bende meslek lisesi tesviye bölümü mezunuyum. Teknoloji çok ilerledi ancak kaynakçılıkta pratik uygulama ile el yatkınlığının mutlaka kazandırılması lazım. Kursiyerlerin uygulama sınavında yaptıkları işlere bakıldığında, açılan kurslarda verilen eğitimin ne kadar yüksek düzeyde olduğu anlaşılıyor. UMEM kapsamında işyerlerinde açılan kurslarda Ok Kardeşler A.Ş. de olduğu gibi sanayi üyelerimiz artık bu eğitimlere büyük önem vermektedirler. Üretim birimlerinden ayrı bölümlerde sadece kursiyerler için hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilecek modern çalışma alanları oluşturdular. Bu eğitimleri bitiren ve bu şekilde uygulama yapan kursiyerler için bu büyük bir imkan, artık piyasanın aradığı nitelikli eleman statüsündeler. Kursu başarı ile bitirenle istihdam garantisi var. İşsiz gençlerimiz ve vatandaşlarımız hayat boyu kullanabilecekleri bir mesleğe sahip olmak istiyorlar ise mutlaka UMEM Kurslarına katılmalıdırlar. Ocak ayı sonlarında ikinci dönem kurslar planlanmaktadır. Bu konuda yararlanıcıları Aydın Sanayi Odası’na ve sanayi kuruluşlarımıza başvurmaları için davet ediyoruz. Bu başarılı kursların düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327