Azerbaycan'dan Mkhitaryan kararı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermeni futbolcu Henrik Mkhitaryan'ın Bakü'deki Avrupa Ligi finalinde oynayabileceğini açıkladı. Bakanlık sözcüsü, "Azerbaycan birçok büyük spor etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Ermeni sporcular da bunlara katıldı. Spor ve siyaset birbirinden ayrıdır." dedi.

Azerbaycan'dan Mkhitaryan kararı

Arsenal, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de oynanacak UEFA Avrupa Ligi finali öncesi Ermeni futbolcusu Henrik Mkhitaryan için UEFA'dan 'güvenlik garantisi' isterken, Azerbaycan'dan flaş bir karar geldi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, uzun süredir devam eden gerginliklere rağmen Mkhitaryan'ın UEFA Avrupa Ligi finalinde oynayabileceğini duyurdu. Bakanlık sözcüsü Leyla Abdullayeva, "Azerbaycan birçok büyük spor etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Ermeni sporcular da bunlara katıldı. Spor ve siyaset birbirinden ayrıdır" dedi.

QARABAĞ MAÇINA GİTMEMİŞTİ

Henrikh Mkhitaryan, bu sezon Arsenal'in Azerbaycan temsilcisi Qarabağ ile deplasmanda oynadığı maçın kadrosuna güvenlik nedeniyle alınmamıştı. Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'ı işgali ve Hocalı Katliamı sonrası Azerbaycan ile arasında savaş çıkmış, 1994'te Bişkek Protokolü ile ateşkeş anlaşması yapılmıştı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327