banner333

Bağış: İftira atıyorlar

Egemen Bağış, birilerinin Türkiye’den rahatsız olduğunu belirterek, 'Zalimlerin kabusu haline gelen Başbakanımıza ve onun çalışma arkadaşlarına iftira atıyorlar' dedi.

Bağış: İftira atıyorlar

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci, Ak Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, birilerinin Türkiye’den rahatsız olduğunu belirterek, “Türkiye’de bir iç savaş çıkartamadıkları için rahatsız olan çevreler, yereldeki bir takım taşeronlarıyla işte dünyadaki bütün mazlumların umudu, gerçekten zalimlerin kabusu haline gelen Başbakanımıza, Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun çalışma arkadaşlarına iftira atıyorlar” dedi.
Ümraniye’de “İlk Sahur ve Temcid” programına katılan eski bakan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış önemli açıklamalarda bulundu. Birilerinin Türkiye’den rahatsız olduğunu belirten Egemen Bağış, “Mısır’da yaptıkları gibi Irak’ta yaptıkları gibi Suriye’de yaptıkları gibi Müslüman’ı Müslüman’a düşüremedikleri için Türkiye’de bir iç savaş çıkartamadıkları için rahatsız olan çevreler, yereldeki bir takım taşeronlarıyla işte dünyadaki bütün mazlumların umudu, gerçekten zalimlerin kabusu haline gelen Başbakanımıza, Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun çalışma arkadaşlarına iftira atıyorlar” dedi.

Birleşmiş Milletler’in verilerine göre kendi insanları dışındaki insanlara yardım konusunda Türkiye’nin 4. olduğunu dile getiren Bağış, “Bakın dünyanın 17. en büyük ekonomisiyiz ama küresel yardımlarda 4. Sıradayız ve buna elhamdulüllah diyoruz. İnşallah birincilikte nasip olur Türkiye’ye çünkü bizim değerlerimiz bize bunu öğretiyor. Ama Türkiye’nin yakaladığı bu ivmeden rahatsız olan çevreler de var. Küresel vicdanı gözeterek karar almaya başlarsınız diyenler Türkiye üzerinde oyunlar oynamaya kalktılar. İşte o oyunlara milletimiz hep cevap verdi. Allah’ın izniyle vermeye devam edecek. O cevapların en okkalısı, en anlamlısı, en önemlisi de çok kısa bir sonra 10 Ağustos tarihinde verilecek. Bu millet tarihinde ilk defa en üst liderini kendi seçecek. Kimilerinin Pınarhisar’a giderken artık muhtar bile olamaz dediği zatı sizler nasıl Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı ve dünya vicdanın sesi haline getirdiyseniz. Ben inanıyorum ki 10 Ağustos’ta da Türkiye’ye yakışır Cumhurbaşkanı’nı cumhurun başkanın, devletin başkanını sizler seçeceksiniz” şeklinde konuştu.Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327