Baharat Satışları Esnafın Yüzünü Güldürmedi

Kayseri’de, baharat satışı yapan Yusuf Gürkök, Kurban Bayramında istedikleri düzeyde baharat satışının gerçekleşmediğini söyledi.Baharat satışpı yapan Yusuf Gürkök, Kurban Bayramındaki baharat satışları ile ilgili olarak, “Baharat...

Baharat Satışları Esnafın Yüzünü Güldürmedi
Kayseri’de, baharat satışı yapan Yusuf Gürkök, Kurban Bayramında istedikleri düzeyde baharat satışının gerçekleşmediğini söyledi.
Baharat satışpı yapan Yusuf Gürkök, Kurban Bayramındaki baharat satışları ile ilgili olarak, “Baharat satışları bu yıl geçen yıllara oranla biraz daha düşük seyretti. Geçtiğimiz yıllarda daha fazla satış yapabiliyorduk ama bu yıl fazla bir baharat satışı olmadı. Bunun nedeni olarak bizim tahminlerimiz bayramın biraz daha sıcak havalara denk gelmesi, baharatlar sucuk ve sucuk içi tüketiminde kullanıldığı için vatandaşlarımız bu yöndeki tercihlerini bu yıl çok kullanmadılar. Ayrıca artık kurbanlar yardım kuruluşlarına bağışlanıyor. Bundan dolayı da kurban kesme sayısı azaldığı için satışlar bundan dolayı azalmış olabilir" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327