Bahçeşehir Koleji Öğretmenleri Dünyaca Ünlü Yazar Ve Eğitimcilerle Bir Arada

Aralarında Bill Bowler, Hardy Grifft, Herbert Puchta, Megan Cherry gibi isimlerin yer aldığı akademisyen ve yazarlar Bahçeşehir Koleji yabancı dil eğitmenlerine özel eğitim vermek için İstanbul’da.Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklamaya...

Bahçeşehir Koleji Öğretmenleri Dünyaca Ünlü Yazar Ve Eğitimcilerle Bir Arada
Aralarında Bill Bowler, Hardy Grifft, Herbert Puchta, Megan Cherry gibi isimlerin yer aldığı akademisyen ve yazarlar Bahçeşehir Koleji yabancı dil eğitmenlerine özel eğitim vermek için İstanbul’da.
Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklamaya göre, oluşturulan Çift Dilli Eğitim Sistemi ile öğrencilere İngilizce anadil becerisi kazandırılması hedefliyor ve bu hedef doğrultusunda öğretmen eğitimine de büyük önem veriliyor. Bahçeşehir Koleji, bu hedef doğrultusunda 18 ve 23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Gelişim Konferansında, Yabancı Dil Öğretmenlerini eğitim yazarları ile bir araya getiriyor.
6 gün sürecek eğitimler boyunca öğretmenler alanında dünyanın önde gelen isimlerinden eğitim dünyasındaki gelişmeleri, yenilikleri, yeni uygulanan teknik ve yöntemleri öğrenirken, atölye çalışmaları ile edindikleri bilgileri uygulamaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.
Bill Bowler, Herbert Puchta, Grant Kempton, JT Rehill, Megan Cherry, Hardy Griffin, Talita Schneider Pereira, Ushapa Fortescue, Tony Gurr,Esat Uğurlu, Dr. Selçuk Can Güven, Pınar Polat,Kayhan Karlı gibi isimlerin eğitim vereceği ve Türkiye’de yabancı dil eğitim yaklaşımında çığır açacak niteliğe sahip olduğu belirtilen seminerlerin, yabancı dil eğitimini farklı yönlerden ele aldığı 2014-2015 Profesyonel Gelişim Seminerleri’nde, atölye çalışmalarının da yapıldığı bildirildi.
Profesyonel Gelişim Seminerleri’ne katılacak olan eğitimcilerin özgeçmişleri ise şöyle;
BİLL BOWLER
Yabancı dil eğitimi alanında tanınan ve otuz farklı ülkede eğitim vermiş olan Bill Bowler, iki kez English Speaking Union ödülünü kazanan bir eğitmen olama özelliğini taşıyor.
HERBERT PUCHTA
Uluslararası konferanslarda tanınmış bir konuşmacı olan Puchta dünyanın birçok yerinde çalıştaylar düzenlemiş ve seminerler vermiştir. 20 yıldan fazla süredir bilişsel psikolojiden elde edilen verilerin yabancı dil olarak İngilizce öğretirken uygulanması konusunda araştırmalar yapmaktadır. Herbert’ın çok sayıda ders kitabı ve kaynak kitabı bulunuyor.
Puchta, ayrıca IATEFL ‘ın eski başkanıdır.
HARDY GRİFFİN
Hardy Griffin 15 yıldır ulusal ve uluslararası eğitim platformlarında İngilizce edinim süreci ile ilgili akademik çalışmalar yaparak, çok sayıda sunum ve atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir. Dominoes okuma kitapları için redaksiyon çalışmaları yapmış ve Teaching Fiction Writing (Bloomsbury, 2003) kitabına yazılarıyla katkı sağlamıştır. Ağırlıklı çalışma alanları Öğrenci Merkezli Eğitim, Öğrenci ve Öğretmen Motivasyonu ve EFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce) Okuma ve Yazma becerileridir.
GRANT KEMPTON
Grant Kempton ELT alanında 28 yılı aşkın bir deneyime sahip olan ve uluslararası platformda öğretmen eğitmeni ve egitim danışmanıdır. Mr. Grant Kempton, aynı zamanda Language Leader, Opportunities, New Success, New Total English ve My Little Island isimli kitapların da yazarıdır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327