Baib Fuarın İlgi Odağı Oldu

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen World Food Moscow Fuarı’na katıldı.Bu yıl 23’üncü kez düzenlenen fuarda stant da açan BAİB, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin ihracata yönelik...

Baib Fuarın İlgi Odağı Oldu
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen World Food Moscow Fuarı’na katıldı.
Bu yıl 23’üncü kez düzenlenen fuarda stant da açan BAİB, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin ihracata yönelik yaş sebze meyve ürünlerini tanıttı. BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, BAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Bahar, BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Demir ve BAİB Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi Pektaş, BAİB’i temsilen fuara katıldı.
ÖNEMLİ ZİYARETÇİLER AĞIRLANDI
Fuarın ilk gününde Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Şaban Özdemir ve Moskova Ticaret Müşaviri Halit Oral Akbay, BAİB standını ziyaret etti. World Food Moscow Fuarı’nda BAİB standını Genel Müdür Yardımcısı Özdemir ve Ticaret Müşaviri Akbay’ın yanı sıra çok sayıda katılımcı da ziyaret etti. Rusya Federasyonu’nun ithalatçılarından, tedarikçilerinden, zincir market yöneticilerinden oluşan ziyaretçiler, BAİB standında bölgenin ihraç ürünleri hakkında bilgi aldı.
ZİYARETÇİLER STANTTAN OLUMLU DÜŞÜNCELERLE AYRILDI
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı yaptığı açıklamada, BAİB standını ziyaret eden katılımcıların Antalya, Burdur ve Isparta’nın yaş sebze meyve üretimi ile yaş sebze meyve ihracatı potansiyeli hakkında bilgilendirildiğini bildirdi. Satıca, Batı Akdeniz’den ithal etmek istedikleri yaş sebze meyve ürünleri ile ilgili teknik bilgileri alan Rus ziyaretçilerin, bölge açısından büyük önem taşıyan olumlu düşüncelerle stanttan ayrıldıklarını ifade etti.
Satıcı, Rusya Federasyonu’nun ABD ve AB ülkelerine uyguladığı ambargonun ardından fuara katılan ve stant açan BAİB’ın, bölge ihracatının gelişmesi adına önemli adımlar attığını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327