Bakan Bozdağ'dan, CHP liderine sert tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "CHP Genel Başkanı'nın YSK üyelerine, 'çete', 'kumpasçı', 'onurlarını satan', 'şerefini satan', 'gerdan kıran' ve 'iki büklüm eğilen' demesi, açık suçtur. YSK üyelerine karşı kullandığı haksız, saygısız, gayri ahlaki ve gayri hukuki sözlerinden dolayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Bozdağ'dan, CHP liderine sert tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yönelik  söylemlerine ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun "Parti içinde sıkıştıkça", dikkatleri başka tarafa  çekmek için YSK'nın saygın, şerefli ve onurlu üyelerine saldırdığını belirten  Bakan Bozdağ, "Sanıyor ki CHP Genel Başkanı, suç işlemek pahasına YSK üyelerine  saldırırsam, başarısızlığımı örterim, parti içi ihtilafları çözerim ama boş."  ifadesini kullandı.

 CHP içinde etkin ve aktif görev yapan herkesin YSK'nın görevini  yaptığını ve kurul üyelerinin saygın kişiler olduğunu bildiğini aktaran Bozdağ,  şunları kaydetti:  "Bugün Kılıçdaroğlu, belli ki yine gayri ahlaki ve gayri hukuki bir  dille YSK üyelerine saldırmayı, kendisi için can simidi görmüş. CHP Genel  Başkanı'nın YSK üyelerine 'çete', 'kumpasçı', 'onurlarını satan', 'şerefini  satan', 'gerdan kıran' ve 'iki büklüm eğilen' demesi, açık suçtur. YSK üyelerine  karşı kullandığı haksız, saygısız, gayri ahlaki ve gayri hukuki sözlerinden  dolayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum. Esas onursuzluk, YSK'nın aynı  konuda 2010'dan önce/sonra verdiği istikrarlı kararları olduğu halde, bunları yok  sayıp, YSK üyelerini suçlamaktır. Asıl onursuzluk, 2015'te 'mühürsüz zarflara  konan oylar geçerli olsun' deyip, geçerli sayan kararı kanuna uygun görüp, bugün  aksini söylemektir. Asıl onursuzluk, 2015'te mühürsüz oyların geçerli sayılmasını  istemeyi/geçerli sayılmasını o gün hukuka uygun görüp, bugün aksini söylemektir."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER