BAKAN BOZKIR ABD’YE GİDİYOR

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, National Prayer Breakfast etkinliğine katılmak üzere 3 Şubat’ta ABD’ye gidecek.Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Bozkır’ın ABD Kongre üyeleri tarafından...

BAKAN BOZKIR ABD’YE GİDİYOR
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, National Prayer Breakfast etkinliğine katılmak üzere 3 Şubat’ta ABD’ye gidecek.
Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Bozkır’ın ABD Kongre üyeleri tarafından 1953 yılından bu yana her yıl ABD Başkanının katılımıyla düzenlenen ‘National Prayer Breakfast’ etkinliğine katılmak üzere 3-6 Şubat tarihlerinde Washington’u ziyaret edeceği belirtildi. Bakan Bozkır’ın etkinliğe katılımının yanısıra halen müzakereleri ABD ve AB arasında devam eden Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması’nın Türkiye’ye olası etkileri hakkında Washington ABD yönetimi ve ABD Kongresi ile resmi görüşmelerde bulunacağı bildirildi. Açıklamada, “Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır, Washington’da ayrıca Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması’nın ülkemize ve AB ile mevcut Gümrük Birliğimize olası etkileri hakkında önde gelen düşünce kuruluşu German Marshal Fund’da bir konferans verecektir. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır, Washington ziyareti sırasında ayrıca Washington Büyükelçiliğimizin ev sahipliğinde Washington ve civarında üniversite öğrenimi gören vatandaşlarımız ve akademisyenlerin katılımıyla düzenlenecek resepsiyona iştirak edecektir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327