Bakan Müezzinoğlu Ve Filistin Dışişleri Bakanı Malik, Gazzeli Yaralıları Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gazzeli yaralılara ilişkin, “Bugün itibariyle 33 Gazzeli yaralı daha Türkiye’ye getirilecek. Uçağımız, hastaları almak üzere Telaviv’e gitti. Bu akşam, inşallah Afyon’a getireceğiz. Şu anda bir...

Bakan Müezzinoğlu Ve Filistin Dışişleri Bakanı Malik, Gazzeli Yaralıları Ziyaret Etti
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gazzeli yaralılara ilişkin, “Bugün itibariyle 33 Gazzeli yaralı daha Türkiye’ye getirilecek. Uçağımız, hastaları almak üzere Telaviv’e gitti. Bu akşam, inşallah Afyon’a getireceğiz. Şu anda bir vefatımız oldu. O da burada yoğun bakımda olan bir hastamızdı” dedi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malik, Yenimahalle Devlet Hastanesin de tedavi edilen Gazzeli yaralıları ziyaret etti.
Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Müezzinoğlu, Hastaların tedavisine ilişkin bir sıkıntı olmadığını belirterek,"Hepsi, son derece düzenli ve sağlık bir tedavi sürecindeler. Bugün itibariyle 33 Gazzeli yaralı daha Türkiye’ye getirilecek. Uçağımız, hastaları almak üzere Telaviv’e gitti. Bu akşam, inşallah Afyon’a getireceğiz. Şu anda bir vefatımız oldu. O da burada yoğun bakımda olan bir hastamızdı. Uçaktan indirilirken de hayati tehlikesi yüksek bir hastaydı ve maalesef vefat etti. Bunun dışında yara tedavileri ağır olan 2 hasta GATA’ya gönderildi. Bir grup hasta da fizik tedavi için Dışkapı’ya gönderildi. Tedaviler devam ediyor. Olağanüstü bir sıkıntı yok” diye konuştu.
Bir gazetecinin Gazze’ye doktor gönderilecek mi? Sorusuna ilişkin Müezzinoğlu, "80 kişilik bir ekip Gazze’ye gitmek için izin bekliyor. Türkiye, gerek Sahra Çadırı ve gerekse sağlık ekibine destek olmak üzere her türlü yardımı yapmaya hazır" ifadelerini kullandı.
Bakan Müezzinoğlu, açıklamasının ardından vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Bir vatandaşın, hasta nakil araçlarında sıkıntı olduğunu şikayet etmesi üzerine Müezzinoğlu, böyle bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327