Bakan Soylu: Yıldırım-5 Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu sabah itibarıyla 1448 personelle Yıldırım-5 operasyonu Amanoslar'da başlatıldı" dedi.

Bakan Soylu: Yıldırım-5 Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amanoslar'da "Yıldırım-5" operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Soylu, Amanos Dağları bölgesindeki operasyona 1448 personelin katıldığını söyledi. 

İçişleri Bakanlığı'ndan operasyona ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığınca "YILDIRIM-5 AMANOSLAR" Operasyonu başlatılmıştır.

Bahse konu operasyonda Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Hatay-Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.448) personel [(97) operasyonel tim] görev almaktadır.

Yurt  içinde  terörün  tamamen  ortadan  kaldırılmasına  yönelik  yürütülen Yıldırım 1-2-3-4 Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 15 terörist etkisiz hale getirilmiş, 30 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir."

BAKAN SOYLU SORULARI YANITLADI

Program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Soylu şunları söyledi:

TERÖRİST CEMİL BAYIK'IN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİASI

Terörle mücadele operasyonlarımız devam etmektedir. Bütün dünyaya tavsiyemiz Türkiye'yi izlemeye devam etsinler.

EGE'DEKİ YUNAN TACİZİ

Sahil Güvenlik Komutanlığımıza gelen bir ihbar çerçevesinde Amerikan bayraklı bir tekneye zannediyorum 2,5 mil civarında Yunan karasularına girerek bizim sahil güvenliğimiz müdahale etti. İki tane yaralamanın olduğunu arkadaşlarımız söylediler. Gece vaktiydi, acil müdahale gerekiyordu. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Yunan tarafı sadece bu tip olayları ortaya koymuyor. Göçmen botlarını da acımasız şekilde batırmak suretiyle dünyada yeni bir süreci başlatmış oluyor. Benim şaşkınlığım insan hakları, göçmen hakları konusunda mangalda kül bırakmayan Avrupa'yadır. Bunun üzerini örtmek için de uyduruk bir teşkilat kurmuşlar. Yaptıkları insanlık dışı eylemleri örtmek için ortaya koydukları teşkilat. Bizim de ortak iş yapmamızı da istiyorlar. Yani cinayetlerine, kabahatlerine, insanları acımasızca katletmelerine bizi de ortak etmek istiyorlar. Bu da kabul edilebilir bir durum değildir. Ben özellikle Avrupa'ya, Yunanistan'a yaptıkları konusunda hem uyarmaya, hem had bildirmeye davet ediyorum. Elbetteki göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz devam etmektedir. Ama bunun kendine ait şartları vardır. Bu şartları da hep beraber yürütmeye çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327