Bakan Yılmaz, Memur-sen Genel Başkanı Gündoğdu Ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye İstatistik Kurumu’nda (TÜİK) çalışan 4/C’lilerin Torba Yasa çalışmalarında iş güvencesi getiren önergeye dâhil edilmesini isteyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan’a olumlu yanıt...

Bakan Yılmaz, Memur-sen Genel Başkanı Gündoğdu Ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye İstatistik Kurumu’nda (TÜİK) çalışan 4/C’lilerin Torba Yasa çalışmalarında iş güvencesi getiren önergeye dâhil edilmesini isteyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan’a olumlu yanıt verdi. Bakan Yılmaz, “Bakanlık olarak TÜİK’te çalışan 4/C’li personele iş güvencesinin verilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Türkiye İstatistik Kurumu’nda çalışan 4/C’lilerin yaşadığı sıkıntılar, iş güvencesi ve kadro meselesi başta olmak üzere birçok konunun görüşüldüğü öğrenildi. Görüşmeyle ilgili bir açıklama yapan Büro Memur-Sen Başkanı Ünalan, “Sendika olarak TÜİK’te çalışan 4/C’li personele iş güvencesinin verilmesi, sosyal ve maddi haklarının düzenlenmesinin çalışma barışının sağlanmasına katkı sunacağına inanıyoruz. Bu nedenle TÜİK’teki bin 977 4/C’li personelin Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen önergeyle getirilen iş güvencesinden kapsam dışı tutulmamasını, Türkiye İstatistik Kurumu’nda çalışan sözleşmeli personelin brüt ücretlerinin Kalkınma Bakanlığı’nda çalışan sözleşmeli personelin brüt ücretleri ile eşitlenmesini, istatistikçilerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılarak, 1990 yılından bu tarafa yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenlemenin yapılmasını, ‘Genel İdari Hizmetler ve Yardımcı Hizmetler’ sınıfında çalışan personellere görevde yükselme sınavı, ‘Teknik Hizmetler’ sınıfında çalışan personellere de ‘Teknikerlik’ unvan değişikliği sınavının açılmasını, 4/C statüsünün değiştirilerek TÜİK tarafından istenilen koşulları sağlayan 4/C’li personelin belirlenecek pozisyonlarda 4/B’li olarak istihdamının sağlanmasını, bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatında görev yapan personele mesaiye geliş ve gidişleri için servis hizmetinin sağlanmasını istiyoruz” dedi.
“İŞ GÜVENCESİ TÜM 4/C’LİLERİ KAPSAMALI”
Tüm 4/C’lilerin iş güvencesi getiren önergeye dahil edilmesi gerektiğini vurgulayan Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu ise, “Memur-Sen olarak, 4/C’lilere iş güvencesi temel taleplerimizden birisidir. Bu talep kazanıma dönüşünceye kadar kararlı ve ısrarlı mücadelemiz devam edecektir” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Cevdet Yılmaz, “Bakanlık olarak TÜİK’te çalışan 4/C’li personele iş güvencesinin verilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.
Yılmaz, 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi için gerekli çalışmaları başlatacaklarını dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327