Bakanlık duyurdu: Zarar verilmedi

Milli Savunma Bakanlığı, “Tel Abyad ve Rasulayn’da bulunan kiliseler ve diğer tarihi ve dini yapılar harekatta zarar görmedi” açıklamasını yaptı.

 Bakanlık duyurdu: Zarar verilmedi

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Barış Pınarı Harekâtı başlamadan önce yapılan açıklamalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivilleri, tarihi/kültüre/dini yapıları hedef almayacağı ve çevreye zarar vermeyeceği belirtilmişti. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında olduğu gibi harekâtın icrası esnasında da operasyonların gecikmesi pahasına bu prensiplerden asla taviz verilmemiştir.

Terör örgütü PKK/YPG ve destekçileri ise daha harekât başlamadan Kürt kardeşlerimizi yok edeceğimizi, Hristiyanlar başta olmak üzere diğer etnik ve dini grupların hedef alınacağı yalanını ortaya atmış, kendi işledikleri insanlık suçlarını ise tüm dünyadan gizleme gayretine girmişlerdir. Ancak Barış Pınarı Harekâtı'nda TSK tarafından terör örgütü PKK/YPG ve destekçilerinin maskesi bir kez daha düşürülmüş, terör örgütünün Tel Abyad’da bir kiliseyi havan mevzisi yaptığı, bazı kiliselere terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterlerini astığı ortaya çıkarılmıştı.

Bugün ise Tel Abyad ve Rasulayn’da bulunan kiliselerin fotoğraflarına bakıldığında Barış Pınarı Harekâtı’nda hiçbir şekilde zarar görmedikleri apaçık görülmektedir. Bölgede bulunan askerlerimiz tüm etnik ve dini yapılar ile yakından ilgilenmekte, harekât öncesinden beri hasıl olan ihtiyaçları da dahil olmak üzere tamamının giderilmesi için de her türlü gayret sarf edilmektedir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327