Baldız vahşetinde son gelişme

Mardin'den eniştesi ile kaçan ve otogarda bıçaklı saldırıya uğrayan 19 yaşındaki genç kızın kimlik bilgileri ve adresi değiştirilecek, estetik operasyonla yüz değiştirme uygulanacak.

Baldız vahşetinde son gelişme
Mardin'den 19 yaşındaki baldızıyla kaçan İstanbul'daki otogarda bıçaklanarak öldürülen Hamdullah Ayaydın cinayetinde 5 kişi gözaltına alındı.

Hayatını kaybeden 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın'ın cinayet şüphelisi olarak aranan 5 kişi İzmir'de gözaltına alındı.

Kaçak şüpheliler hakkında inceleme başlatan ekipler, şüphelilerin izine İzmir’de rastladı. İstanbul ekibinden şahısların eşkal bilgilerini alan İzmir polisi, cinayet şüphelisi olarak aranan 5 kişiyi Gaziemir ilçesinde yakaladı.

Bozyaka Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şahısların İstanbul’a gönderileceği öğrenilirken, olayla ilgili bir kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Gözaltına alınan kişilerin C.İ.'nin kardeşleri ve kuzenleri olduğu iddia ediliyor.

YÜZÜ VE KİMLİĞİ DEĞİŞİYOR

Mardin'den ablasının birlikte yaşadığı Hamdullah Ayaydın'la İstanbul'a kaçınca esenler Otogarı'nda akrabaları tarafından bıçaklanan C.İ.'ye (19) koruma tahsis edildi.

Hastanede polis korumasında tedavi gören C.İ.'nin için avukatı "Tanık Koruma Kanunu" maddelerinin uygulanmasını istedi. Genç kızın ilk etapta kimlik bilgileri ve adresi değiştirilecek. Sabah'ın haberine göre C.İ.'ye estetik operasyonla yüz değiştirme uygulanacak.

9 AY ÖNCE DUYGUSAL İLİŞKİ BAŞLADI

Polis korumasında tedavisine devam edilen C.İ., hastane odasında ifade vermişti. Saldırıda öldürülen eniştesi Hamdullah Ayaydın ile 9 ay önce duygusal ilişki yaşamaya başladığını anlatan c.i., “Birbirimizi çok sevdik. Bir süre sonra kaçtık. Ancak sonra pişman olup eve döndük. Ailelerimize birlikte olmadığımız halde birlikte olduğumuzu söyledik. Amacımız ailelerimizi evlenmemizi kabul etmeye mecbur bırakmaktı. Ama ‘Siz abi-kardeşsiniz, nasıl böyle bir şey yaparsınız?’ diyerek, kızdılar” dedi.

Eniştesi ile kendi ailesinin tepkileri üzerine yeniden kaçma kararı aldıklarını ifade eden C.İ. “Babam 3 amca oğlumu peşimizden Viranşehir’e göndermiş. Ağabeyim Y.İ. ile kardeşim S.İ., Esenler ve Bakırköy’de çalışıyor. Amca oğullarım, Viranşehir’den hangi otobüse bindiğimizi tespit edip peşimizden gelmiş” diye konuştu.

‘NASIL YAPARSINIZ?’

C.İ. saldırı anını ise şöyle anlattı: “Otogarda indik. Amca oğullarımdan biri yanımıza geldi. ‘Siz nasıl böyle bir şey yaparsınız?’ diye sakince konuştu. Sonra diğer amca oğullarım ve kardeşlerim geldi. Sesleri yükselmeye başladı. Amca oğullarım ve kardeşlerimin ellerinde bıçak vardı. Amca oğullarım bıçaklarla Hamdullah’a saldırdı. Ağabeyim Y.İ. ile erkek kardeşim S.İ. de ‘Sen ne yaptın?’ diyerek, bana saldırdı. Sırtımdan ve göğsümden bıçakladılar. Hamdullah yerde yatıyordu.”

İddialara göre, Mardin Kızıltepe’den baldızı C.İ. (19) ile kaçarak İstanbul’a giden Tır şoförü Hamdullah Ayaydın (25), otobüsten indiği anda yakınlarının bıçaklı saldırısına uğramıştı. Ayaydın hayatını kaybederken, baldızı C.İ. ise ağır yaralanmıştı.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327