Balıkesir Tanıtım Günlerinde Edremit’e Yoğun İlgi

İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde 11-14 Eylül tarihlerinde düzenlenen tanıtım günleri başladı. Edremit standı ilgi topladı.Edremit standı ilk gün yoğun ilgi ile karşılanırken özellikle Edremit’te ki tarihi Antandros Kentinden Roma’ya...

Balıkesir Tanıtım Günlerinde Edremit’e Yoğun İlgi
İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde 11-14 Eylül tarihlerinde düzenlenen tanıtım günleri başladı. Edremit standı ilgi topladı.
Edremit standı ilk gün yoğun ilgi ile karşılanırken özellikle Edremit’te ki tarihi Antandros Kentinden Roma’ya gidip İtalya’yı kuran Aeneas ve zeytin toplayan kadını sembolize eden soğuk heykeller en çok ilgi çekenler arasında yer aldı. Balıkesir Valiliği tarafından ilki geçen yıl Ankara’da düzenlenen Balıkesir Tanıtım Günleri’nin ikincisi İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Balıkesir’in Valilik, Büyükşehir, ilçe Belediyeleri ile birlikte tüm Balıkesir’in tanıtıldığı dört günlük tanıtım günleri açılış töreni ile başladı. Edremit Kaymakamlığı ve Edremit Belediyesi’nin öncülüğünde Edremit Tanıtım Grubu tarafından hazırlanan stant ilk günde en yoğun ilgiyi gören standların başında yer aldı. Edremit standında zeytin, zeytinyağı tadımları yapılırken, Kazdağları, termal turizm, Mavi Bayraklı plajlar, tarihi Antandros Kenti başta olmak üzere ilçenin tüm özellikleri tanıtıldı. Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ev sahipliği yaptığı standa gelen konuklarla tek tek ilgilenilerek ilçenin özellikleri anlatıldı. Halk oyunları gösterilerinin de sergilendiği Edremit standında Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Antandros Kenti’nden Roma’ya giderek İtalya’yı kuran Aeneas ve zeytin toplayan kadını sembolize eden soğuk heykeller en çok ilgiyi çekenler arasında yer aldı. Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, “Balıkesir Valisi Sayın Ahmet Turhan öncülüğünde tanıtım günlerinde ilçemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Edremit’in turizmi, termali, Kazdağları, oksijeni, tarihi Antandros kenti başta olmak üzere bir çok özelliği ile turizmde hak ettiği noktalara gelebilmesi için Edremit’imizi bu dört günlük tanıtım günlerinde tüm konuklarımıza en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Tüm konuklarımızdan bir kez olsun Edremit’te gelip misafirimiz olmalarını istiyoruz” dedi. Edremit standını Balıkesir standını CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, MHP Edremit İlçe Başkanı Reşat Akıllıoğlu, önceki dönem Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Meclis Üyeleri, sanatçılar Ali Altay, Umut Kuzey, Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanı Servet Camgöz, birçok Belediye Başkanı, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti. Feshane’de ki Balıkesir Tanıtım Günleri Pazar gününe kadar devam edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327