Balıkesir’in Kurtuluşu Duisburg’ta Kutlandı

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (BAL-DER) öncülüğünde düzenlenen Balıkesir’in Düşman işgalinden kurtuluşunun, 92. yılı Almanya’nın Duisburg şehrinde kutlandı.Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma...

Balıkesir’in Kurtuluşu Duisburg’ta Kutlandı
Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (BAL-DER) öncülüğünde düzenlenen Balıkesir’in Düşman işgalinden kurtuluşunun, 92. yılı Almanya’nın Duisburg şehrinde kutlandı.
Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (BAL-DER) düzenlediği etkinliğe katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu üyeleri de katıldı. Balıkesirlilerin buluştuğu gecede davetlilerin tek tek selamlanmasının ardından, konuşan Başkan Önder Bulaşma, yaptığı konuşmada Balıkesirli olmanın önemine değindi. Kültürümüzün yaşatılması konusunda yapılan çalışmaları aktardı.
Daha sonra Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar ve Düsseldorf Edremit uçuşlarının gerçekleşmesinde önemli katkısı olan Öğer Türk Tur Düsseldof Bölge Müdürü katıldıkları Balıkesir’in kurtuluş etkinliğinde söz aldı. Yapılan konuşmalarda Balıkesirlilerin birlikteliğinin önemine değinildi. Gecede Türk sanat Müziğinin sevilen sesi İsmail Özkan sahne aldı. Uzun bir süre sahnede kalan Özkan, Balıkesirlilere müzik ziyafeti verdi.
Halk Oyunları ekibinin gerçekleştirdiği folklor gösterisinin ardından, Duisburg ve Balıkesir’den gelen belediye başkanları hemşehrileri ile birlikte eğlendiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327