Balmumu Müzesi'ne rekor ziyaretçi

Eskişehir'in turistlik açıdan önemli merkezlerinden biri olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, hafta sonu rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Müzeyi Cumartesi ve Pazar günü yaklaşık 11 bin kişi ziyaret etti. 

Balmumu Müzesi'ne rekor ziyaretçi


Tüm geliri engelli ve kız çocuklarının eğitimine harcanan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir'e gelen yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında da büyük bir artış yaşadıklarını ifade eden müze yetkilileri, özellikle bahar aylarında Eskişehir'e gelen turist sayısındaki artışla orantılı olarak müzenin de büyük ilgi gördüğünü söyledi. Geçen hafta sonu, 2 günde müzeyi 11 bine yakın kişinin ziyaret ettiğini belirten yetkililer, müzenin tüm gelirinin engelli ve kız çocuklarının eğitimi için harcandığının altını çizdiler. 


Müze, Pazartesi günleri hariç hafta içi 10.00-17.00 arası hafta sonu ise 09.00-18.00 arası hizmet verirken giriş ücretleri ise tam 14 lira, indirimli ise 7 liradan satılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327