Balyoz tahliye talepleri başladı

Anayasa Mahkemesi, Balyoz Davası sanıklarının yaptığı 230 başvuruyu birleştirerek sanıkların, dijital veriler ve sanık dinlenilmesiyle ilgili konularda haklarının ihlal edildiğine oy birliğiyle karar verdi. AYM'nin bu kararının ardından sanıkların tahliyesi bekleniyor.

Balyoz tahliye talepleri başladı

Balyoz Planı davasında hüküm giyen 21 sanığın avukatları, yargılamanın yenilenmesi ve infazın durdurulması talebini içeren dilekçelerini Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu.

Balyoz Planı davası sanıklarının avukatları, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu'nun 17 üyesinin oy birliğiyle aldığı "sanıkların haklarının ihlal edildiğine" ilişkin kararın ardından dilekçelerini mahkemeye sunmaya başladı.

Davada hüküm giyen 10 sanığın avukatı Mahir Işıkay ile 11 sanığın avukatı Hakan Tunçsoy, yargılamanın yenilenmesi ve infazın durdurulması talebini içeren dilekçelerini Anadolu Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu.

AİLELER TAHLİYE BEKLİYOR

Habertürk TV'de AYM'nin verdiği kararı değerlendiren Emekli Org. Çetin Doğan’ın Nilgün Doğan, “Karara sevindik. Geç gelmiş karar. Yaklaşık 8 ay önce başvuruldu. Bizden sonra olan başvurular öne alındı ve bir sürü tahliyeler oldu. Nedense Balyoz Davası tutsakları için karar geç alındı. Bu davaların hukuki davalar olmadığına inanıyoruz. Orada ne uğruna, niçin tutuldular hala daha aklımız ermiyor. Benim eşim gibi, silah arkadaşlarının bir çoğu bu işi burada bırakmayacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327