Baraj Manzaralı Sahabe Camii’nin Temeli Yükseliyor

Samsat ilçesinde Adıyaman’ın en görkemli camisi olarak inşa edilen Sahabe Camii Külliyesi’nin temeli hızla yükseliyor.Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milletvekili Salih Fırat ve Mehmet...

Baraj Manzaralı Sahabe Camii’nin Temeli Yükseliyor
Samsat ilçesinde Adıyaman’ın en görkemli camisi olarak inşa edilen Sahabe Camii Külliyesi’nin temeli hızla yükseliyor.
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milletvekili Salih Fırat ve Mehmet Erdoğan ile birlikte Adıyaman’ın yeni sembollerinden biri olmaya aday olan ve Osmanlı mimarisinin bütün özelliklerini yansıtacak baraj manzaralı olarak inşa edilen Sahabe Camii’ndeki çalışmaları yerinde inceledi, caminin son durumu ve yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Vali Demirtaş, “Cami inşaatımız seri bir şekilde devam ediyor. Bu yılın sonunda caminin kaba inşaatını bitirmeyi hedefliyoruz. 5 bin metrekare alanda ilimizin en büyük camilerinden biri olarak inşa edilen Sahabe Camii tamamlandığında yaklaşık 15 bin kişi kapasiteli olacak ve buraya gelen insanlarımız muhteşem ve baraj manzaralı bir mekanda ibadetlerini yapmış olacaktır. Sosyal donatı alanlarıyla caminin modern anlamda bir kompleks olacağını dile getiren Demirtaş, “Sahabe Projesi çerçevesinde inşa edilen camimiz Osmanlı mimarisinin bütün özelliklerini yansıtacaktır. Bu alana ayrıca, şehitlik, araştırma merkezi, cami ve revaklar, hafızlık Kur’an kursu, lojman&misafirhane, pansiyon, şadırvan, kafe-restoran, kurban kesim yeri, dükkanlar, otoparklar, çeşmeler, süs havuzları, piknik masaları, pergole ve gölgelikler, WC’ler, araç yolları, yaya yolu ve meydanlar, yeşil alan düzenlemeleri ve ağaçlandırmalar yapılacaktır. Bu projeyi hayata geçirdiğimizde dini gecelerde yapılan ibadet ve etkinlikler burada yapılmış olacaktır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327