Baro Başkanı Demir’den, Avukat Saldırısına Tepki

Adıyaman Barosu Başkanı Hasan Demir, geçtiğimiz günlerde Adıyaman’ın Besni ilçesinde Adıyaman Barosu Üyesi Avukat Cüneyt’in aracına yapılan saldırıyı kınadı.Demir, “Kamu görevi ifa eden avukat, halktan biridir, halkın içindedir...

Baro Başkanı Demir’den, Avukat Saldırısına Tepki
Adıyaman Barosu Başkanı Hasan Demir, geçtiğimiz günlerde Adıyaman’ın Besni ilçesinde Adıyaman Barosu Üyesi Avukat Cüneyt’in aracına yapılan saldırıyı kınadı.
Demir, “Kamu görevi ifa eden avukat, halktan biridir, halkın içindedir ve halkın vekilidir. Avukata saldırı yurttaşa saldırıdır, unutmamalıdır ki savunma bir gün herkese gerekli olacaktır. Avukat yargıyı oluşturan üç sacayağından savunmayı temsil etmektedir. Yargıya olan güvenin düşmesi nedeniyle sorunlu kişiler kendilerine en yakın, en ulaşılabilir gördükleri yargı mensubu olan avukata şiddet uygulamaktadır. Bununla mücadele, gerçekçi ve kapsayıcı bir bakış açısıyla mümkün olabilir. Avukatın yargının kurucu unsuru olduğu çoğu zaman gözden kaçırılmaktadır.
Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelen saldırılar bireysel gibi görünse de, aslında hukuku, savunmayı, hukukun üstünlüğünü hedef alan, hukuku bir tehdit olarak algılayan bir anlayışın topluma yansımasıdır. Adıyaman Barosu olarak, kimden gelirse gelsin avukatlara yönelik şiddetle yılmadan mücadele edeceğiz. Baro olarak bu saldırıların takipçisi olacağız. Avukata saldırı, hukuka saldırıdır ve nereden gelirse gelsin şiddetle kınıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327