Başbakan Davutoğlu’nun Esnafa Açıkladığı Kredi Müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun esnafa verdiği kredi müjdesini değerlendiren Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Mahmut Emin Birliktir, açıklamanın beklentilerin üstünde olduğunu söyledi.Başbakan...

Başbakan Davutoğlu’nun Esnafa Açıkladığı Kredi Müjdesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun esnafa verdiği kredi müjdesini değerlendiren Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Mahmut Emin Birliktir, açıklamanın beklentilerin üstünde olduğunu söyledi.
Başbakan Davutoğu’nun Trabzon’da ATO Congresium’da yaptığı konuşmasa esnaf kesimini verdiği 4 ayrı müjdeyi değerlendiren Başkan Birliktir, hükümete teşekkür ederek, verilen müjdeler ile esnafın önemli oranda rahatlayacağını dile getirdi. Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı müjdeler arasından yer alan ‘kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faizsiz kredi verilmesi’ konusundan daha fazla, ‘bu sene esnafın 600 milyona çıkarılan Halk Bankası kredilerinin faizlerini karşılama miktarını, 750 milyon TL’ye çıkarılmasının’ esnaflar için ayrı bir önem arz ettiğini kaydeden Başkan Birliktir, “Bizim yani esnafın kullanmış olduğu kredinin faizinin yarısını devlet ödüyordu, bu da yaklaşık 600 milyon TL tutuyordu. Ancak bu para bitince de esnaf kredi kullanamıyordu. Bunun 700 milyon TL’ye çıkarılmasını talep ettik, sağolsunlar bunu 750 milyon TL’ye çıkardılar. Krediler kapalıydı, kredi dağıtamıyorduk. Başbakan bugünden itibaren kredilerin açıldığını söyledi. Ayrıca Başbakanımızı kaybolmaya yüz tutmuş meslek dallarındaki esnaflara ‘0’ faiz ile kredi imkanı tanındığını söyledi, ancak bunun şartlarının daha sonra belli olacağını da ifade etti. Bizim Afyonkarahisar’da da olduğu gibi kalaycılık ve keçecilik gibi alanlardaki meslek guruplarına ‘0’ fazi ile kredi imkanı tanındı. Başbakanın esnaflara açıkladığı müjdeler beklentilerimizin üzerinde oldu, bu yüzden ben hükümetimize ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327