Başbakan‘dan ABD‘nin açıklamasına ilk yorum

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu.

Başbakan‘dan ABD‘nin açıklamasına ilk yorum

 ABD'nin kamuoyunda yer alan Esed ile ilgili haberleri yalanlamasını memnuniyetle karşıladığını belirten Davutoğlu, Avrupa ve Amerika'nın Suriye ve Mısır halklarının demokrasi taleplerine gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiğini belirtti.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. İstiklal Harbinde Çanakkale'de savaşanlar ve torunları milletimizin asli unsurlarıdır. Biz Çanakkale'de omuz omuza yürüyen bir millet olarak bu bayramı da ortak bir bayram olarak kutlayacağız. Nasıl Çanakkale'de Diyarbakırlı, Konyalı, İzmirli yan yana savaşmışsa biz de AK Parti kadroları olarak 2023'e hedefimiz dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olmaktır diye yürüyoruz.

KADERİMİZ ÖNCE ALLAH'A

- Hacı Bektaş-ı Veli gibi bir olacağız diri olacağız. Kimse bu milleti artık namerde muhtaç kılamayacak. Bir zamanlar namerde muhtaçtık. Biz 40 sene sonra ASELSAN ile kaderimiz önce Rabbimizin sonra da milletimizin elindedir diyoruz. Milletin onuru ve istikbali için bu çok önemlidir.

İSRAİL'E GİDİYORDUK ŞİMDİ KENDİ TEKNOLOJİMİZ VAR

- İnancımız tamdı ama teknolojiyi takip etmediğimiz için kaybettik. Çanakkale savaşında büyük kahramanlık destanları yazdık. ASELSAN'ın tesislerinde gerçekleşek çalışmalarla kahraman Mehmetçiğimiz ile savaşmadan bile savaşları kazanacağız. Elektronikharp işte budur. Savaş uçaklarınız uçarken sizin bilmeniz ama düşman ülkelerin bilmemesidir. Vatan millet söylemi yapanlar bu iktidara teşekkürü bir borç bilsinler. 12 sene önce tank modernizasyonu için İsrail'e gidiyorduk. Başka ülkeler muhtaçtık. Şimdi kendi elektronikharp teknolojimizi kullanıyoruz. Türkiye artık namerde muhtaç değildir.

ALLAH ŞAHİTTİR Kİ KİM GELİRSE KAPIMIZI AÇTIK


- Halepçe'de yaşananlar bugün Halep'te yaşanıyor. Allah şahittir ki Anadolu sınırlarımıza kim gelirse içeri almışızdır. Suriye'den gelenlerin hangi dilden hangi dinden olduğunu sorulmadan ülkemizin kapılarını açtık. Filistin'de Batılı bir kadın Rachel Corrie buldozerle öldürüldü.

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye konusunda Batı'dan insanlık vicdanını isyan ettiren aykırı sesler duyduklarını belirterek, "Esed'e, oturup elini sıkarsanız, o sıktığınız el tarih boyunca insanlık vicdanının hafızasından silinmeyecektir. Ha Hitler'in eli sıkılmış ha Miloseviç'in eli sıkılmış, ha Radovan Karadzic'in eli sıkılmış, ha Saddam'ın eli sıkılmış, ha Esed'in eli sıkılmış" diye konuştu.

Kimsenin toprağında gözümüz yok. Ama biri zulüm yaparsa işte o zaman dur deriz. Yetmediği yerde sesimizi yükseltiriz. Hiçbir zaman zalimin yanında fotoğrafın içinde yer almadık, almayacağız.

YALANLAMAYI MEMNUNİYETLE KARŞILADIK

(ABD'nin Esed açıklamaları) Gerçi yalanladılar. O yalanlamayı memnuniyetle karşılıyoruz. Ama buradan bütün batı kamuoyuna Avrupa ve Amerika’ya sesleniyorum. Avrupa’da demokrasi olduğunda, insan hakları söz konusu olduğunda, bunu onların doğal hakkı olarak görüp sonra Suriye halkı, Mısır halkı demokrasi istediğinde, 'siz hele bekleyin Müslümanların demokrasi ve özgürlükle yaşaması, onların hakkı değildir' deyin. Suriye rejimiyle ya da Mısır’daki dikta rejimiyle işbirliğine kalkarsanız, dünya da hiçbir samimiliğiniz kalmaz. Bizim ise ilkemiz açıktır, sözümüz bellidir, alnımız ak ve açıktır"

AVUÇLARINI YALAYACAKLAR

-Hepsinin rüyası Türkiye'de bir kriz çıksın, bu küresel dalgalanma unutturulsun ve sanki Türkiye'ye has bir kriz varmış gibi ortam doğsun ve seçimlere giderken AK Parti Hükümeti yıpransın. Avuçlarını yaladılar, yalayacaklar.

KRİZE YATIRIM YAPANLAR KAYBEDECEK

-Dünya piyasaları ne kadar dalgalanırsa dalgalansın bizim yüreğimizdeki millet aşkı dalgalandıkça ekonomimiz de demokrasimiz de dış itibarımız da yerli yerinde olacaktır. Kimse kriz senaryoları üzerinden hesap yapmasın, hesap yapanlar, krize yatırım yapanlar kesinlikle kaybedeceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327