Başkan Akpınar’dan Görevden Alınan Müdürlere Destek

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde, 4 yılını doldurdukları gerekçesiyle görevden alınan okul müdürleri ile bir araya geldi. Başarılı eğitimcilere haksızlık yapıldığını...

Başkan Akpınar’dan Görevden Alınan Müdürlere Destek
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde, 4 yılını doldurdukları gerekçesiyle görevden alınan okul müdürleri ile bir araya geldi. Başarılı eğitimcilere haksızlık yapıldığını savunan Akpınar, “Eğitim ve siyaset birbirine karıştırılmamalı” mesajı verdi.
Yeni eğitim öğretim sezonu öncesinde, görevlerinde 4 yılı doldurdukları ve yapılan değerlendirmede yeterli başarı puanına ulaşamadıkları gerekçesiyle havuza alınan okul müdürlerine bir destek de Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan geldi. Yeni eğitim döneminin ilk gününde, görevlerinden alınan müdürlerle öğle yemeğinde buluşan Başkan Akpınar, başarılı eğitimcilerin görevden alınmasının siyasi bir karar olduğunu savundu.
Görevden alınan okul müdürlerinin, Atatürk ilk ve devrimlerine bağlı, başarılı eğitimciler olduğunu belirten Başkan Akpınar “Başarılı okul müdürlerimizin görevleri bir gecede ellerinden alındı. Başka okullara müdür olarak değil, öğretmen olarak atandılar. Yani başarılarına karşılık adeta sürgünle ödüllendirildiler. Yetkililer, öncelikli olarak okulların bakım ve onarım işleri ile ilgilenmeli. Belediyeler olmasa pek çok okulda eğitim öğretim yapılamaz” dedi.
Başkan Akpınar, “Müdürleri ‘sizden, bizden’ diyerek görevlerinden almak haksızlıktır. Bu kararın, mahkemeden döneceğine inanıyorum. Öğretmenlik en kutsal meslektir ve siyasete alet edilmemelidir” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327