Başkan Bulutlar’dan Hanımlara Pozitif Ayrım

Palandöken Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi tamamlanarak imzalandı. 108 personeli kapsayan sözleşmede maaşlara 2015 yılı için yıllık yüzde 15 zam yapıldı. Sözleşmeye Palandöken Belediye Başkanı...

Başkan Bulutlar’dan Hanımlara Pozitif Ayrım
Palandöken Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi tamamlanarak imzalandı. 108 personeli kapsayan sözleşmede maaşlara 2015 yılı için yıllık yüzde 15 zam yapıldı. Sözleşmeye Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ile Hizmet İş Sendikası Başkanı Erol Aksakal imza attılar. Toplu iş sözleşmesi ile Erzurum’daki en yüksek maaş artışı Palandöken Belediyesi işçisine yapılmış oldu.
Erzurum merkez ve ilçe belediyeleri bir biri ardına toplu iş sözleşmesi görüşmelerine sahne oluyor. Görüşmeleri tamamlanarak imzaları atılan bir sözleşmede Palandöken Belediyesinde yaşandı. Toplu İş sözleşmesi ile belediye personeli yüzde 15’i bulan artışla mutlu oldu. Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, en yüksek artışla işçisini sevindiren Belediye Başkanı olurken, bir yandan da çalışın personelin eşlerine jest yaptı. Sözleşmede ortaya çıkan başka bir yönde çalışan eşlerine verilen alış veriş kuponları. Orhan Bulutlar, alış veriş kuponu jestiyle her çalışan için aylık 150 TL yılık toplamda bin 800 liralık alış veriş çeki verdi.
BULUTLAR, "EVİN YÜKÜNÜ HANIMLAR ÇEKİYOR"
Hizmet İş Sendikası ile imzalanan ve 108 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinde çalışan personelin eşlerini unutmayan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, alışveriş kuponunu şartlı olarak personelin eşlerine verilmek üzere veriyorum diyerek imza atan Başkan Bulutlar, "Evlerin yükü, sıkıntısı hanımların üzerinde. Sözleşme ile işçimizin yüzünü güldürdük ama, eşlerini de unutmamak gerekiyordu. Bizde onları da bu sevince ortak edelim diye düşündük. Hanımlara bir yıl içerisinde kullanacakları 1800 liralık alış veriş çeki veriyoruz. Bu çekleri eşler evlerinin mutfak masrafı için kullanacaklar. Bizden bir katkı olsun istedik. Kuponları personele vermek yerine eşlerine vermeyi uygun gördük. Çünkü hanımlar en doğrusunu yaparlar" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327