Başkan Çelik’ten Yeni Eğitim-öğretim Yılı Mesajı

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yeni eğitim yılında tüm öğrencilere başarılar diledi.Belediye Başkanı Çelik, 2014-2015 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi:...

Başkan Çelik’ten Yeni Eğitim-öğretim Yılı Mesajı
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yeni eğitim yılında tüm öğrencilere başarılar diledi.
Belediye Başkanı Çelik, 2014-2015 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tatil bitti, okullarımız derin yalnızlığından kurtuluyor. Sokaklar ve caddeler hareketleniyor, yeni eğitim ve öğretim yılı başlıyor. Milletçe kutlu bir an yaşıyoruz. Bu başlayış bizi heyecanlandırıyor ve önemsiyoruz. Çocuklar geleceğimizin itici gücü ve yarınlarımızın teminatı. Çocuklarımız çıktıkları bu kutlu yolculukta geleceklerini büyütecekler ve onlara sağlayacağımız desteklerle, geleceğimizi emanet edeceğimiz doktorlarımızı, hâkimlerimizi, avukatlarımızı, tacir ve sanayicilerimizi, çiftçilerimizi büyütüyor olacağız. Çağımızda zenginlik tarlada, fabrikada değil iyi yetişmiş insanın beyninde üretiliyor. İnsan beyninin ürünü, pazarın ve ekonominin belirleyicisi olan bilgi her gün hızla çoğalıyor.”
Öğrenmenin bir dönemle sınırlı olmaktan çıktığını kaydeden Başkan Çelik, açıklamasına şöyle devam etti: Belediye olarak; okullarımızın şartlarını iyileştirmek, halkımızın ihtiyacı olan hayat boyu eğitim yapılarını çeşitlendirip çoğaltmak, çocuklarımızı okul dışı zamanlarını değerlendirecekleri sosyal, kültürel ve sportif ortamlara kavuşturmak Şehzadeler Belediyesi’nin stratejik hedefleri arasındadır. Yeni eğitim öğretim yılınızı kutluyorum. Bu yeni yılın çocuklarımıza, gençlerimize, ailelerine, eğitim camiamıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327