Başkan Çetinkaya, Mavikent’te Yapılacak Cami Yerinde İnceleme Yaptı

Antalya’nın Kumluca ilçesi Mavikent Mahallesi siteler mevkinde, site sakinleri ve hayırseverlerin katkılarıyla cami yapılacağı belirtildi.Mavikent Mahallesi siteler mevkine yapılacak olan caminin plan tadilatının Kumluca Belediye Meclisi’nde...

Başkan Çetinkaya, Mavikent’te Yapılacak Cami Yerinde İnceleme Yaptı
Antalya’nın Kumluca ilçesi Mavikent Mahallesi siteler mevkinde, site sakinleri ve hayırseverlerin katkılarıyla cami yapılacağı belirtildi.
Mavikent Mahallesi siteler mevkine yapılacak olan caminin plan tadilatının Kumluca Belediye Meclisi’nde onaylandığı belirtilirken, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya cami yerinde, Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç, cami mimarı İrfan Sezer, belediye meclis üyeleri ve site yöneticileri ile incelemelerde bulundu.
Caminin projesinin yurt içi ve yurt dışında 44 adet cami projesi çizmiş olan mimar İrfan Sezer tarafından hazırlanacağını ifade eden Başkan Çetinkaya, cami mimarisinin Selçuklu tarzında olacağını söyledi.
Mimar İrfan Sezer ise yaptığı açıklamada, caminin arsasının bin metrekare, içinin ise 225 metrekare olduğunu, aynı anda 520 kişinin namaz kılabileceğini belirtirken, camide ayrıca, gasilhane, morg ve çok amaçlı salon bulunacağını kaydetti. Sezer cami bahçesinde park ve oturma alanı bulunacağını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327