Başkan Hilmi Türkmen, Oğlunun Nikahını Kıydı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, oğlu Yusuf Türkmen’in nikahını kıydı. Damadın şahitliğini yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genç çifte çocuk nasihatinde bulundu.Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhurbaşkanı...

Başkan Hilmi Türkmen, Oğlunun Nikahını Kıydı
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, oğlu Yusuf Türkmen’in nikahını kıydı. Damadın şahitliğini yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genç çifte çocuk nasihatinde bulundu.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da şahitliğiyle, oğlu Yusuf Türkmen’in nikahını kıydı. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen nikah töreni, yaklaşık 2 bin davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Gelinin ailesi Hatice ve Mehmet Savrum ile damadın ailesi Zühre ve Hilmi Türkmen çifti, nikah törenine katılan davetlileri kongre merkezinin girişinde karşıladı.
Nikah merasimi öncesi davetlilere yemek ikram edildi. Nikahın kıyılacağı salonda ise Üç Dem Grubu, davetlilere Türk sanat müziği resitali sundu.
OĞLUNUN NİKAHINI KIYDI
Esra ve Yusuf Türkmen çiftin nikah şahitliğini yapmak için Haliç Kongre Merkezi’ne gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salona girdiğinde davetliler tarafından ayakta alkışlandı. Çiftlerin yerini almasından sonra nikahı damadın babası Başkan Hilmi Türkmen’in kıyacağının anons edilmesi davetlilere sürpriz oldu.
Cumhurbaşkanı seçildikten sonra, ikinci nikah şahitliğini Türkmen çiftine yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alkışlar arasında yerini aldı. Çiftin diğer nikah şahitliğini ise Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murati ve Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan yaptı.
CUMHURBAŞKANI’NDAN ÇOCUK NASİHATİ
Nikah akdinin gerçekleştirilmesinden sonra, Başkan Türkmen’in teslim ettiği evlilik cüzdanını geline veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftlere 3 çocuk nasihatini ilginç bir anısıyla yaptı. Erdoğan, “Her zaman bir nasihatim var. Bunu bir baba nasihati veya Cumhurbaşkanı nasihati olarak özellikle kayıtlara girmenizi tavsiye ediyorum. İlahiyatçı olarak bunları siz daha önceden aranızda konuşmuşsunuzdur. Sevgili Peygamberimiz, ‘Ebedi alemde ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim’ diyor. Beypazarlı amcamızdan bana başbakan iken şöyle bir nasihat geldi. Diyor ki; ‘Başbakan evladıma söyle, hep böyle 3 evlat diyor, onu şöyle kapatsın. Bir olur garip olur, iki olur bereket olur, beş olur gerisi Allah kerim’ Sizlerden de bunu bekliyorum” dedi.
Çiftler ve aileleriyle toplu hatıra fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süre sonra nikah töreninden ayrıldı.
AK Parti milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve dostları Savrum ve Türkmen ailesini bu mutlu gününde de yalnız bırakmadı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327