Başkan Köktaş: "benim Arzum Teşkilatların Talebini Yerine Getirmektir”

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, siyasetin bir hedef işi olduğunu söyledi.İl başkanlığı görevi sürecinde Samsun’a yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, “1 Şubat tarihi...

Başkan Köktaş:
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, siyasetin bir hedef işi olduğunu söyledi.
İl başkanlığı görevi sürecinde Samsun’a yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, “1 Şubat tarihi itibariyle AK Parti 5. olağan kongresini tamamlayıp, seçim çalışmalarına daha hız vererek yoluna devam edecektir. Bizim için önemli olan seçimlerde başarıyı elde edebilmektir. Sandıktan başarı ile çıkabilmektir. AK Parti’nin sandıktan tek parti olarak en güçlü çıkması bizi tatmin etmez. Çünkü AK Parti Anayasa değişikliğini yapabilecek sayıda milletvekili ile 2015 Haziran ayında mutlaka parlamentoda temsil edilmesi gerekir. Bu anlamda Samsun 6 olan milletvekili sayısını 7’lere, 8’lere çıkarabilecek performansı, gayreti ve çalışmayı ortaya koymak durumundadır. Bu nedenle teşkilatlarımıza geçmiş seçimlerden daha fazla yük, görev ve sorumluluk düştüğünü ifade ederek, teşkilatlarımızın da bu bilinç ve sorumlulukla hareket edeceklerine inanıyorum” dedi.
İl başkanlığını 1 Şubat tarihinde AK Parti İl Başkan Adayı Muharrem Göksel’e devredeceğini ifade eden Başkan Köktaş, “Biz bu makamlara bir yerlere gelebilmek adına mücadele vermedik. Sorunları çözmek, milletimize faydalı olabilmek için bugüne kadar gayretli çalışmalarımızı sergiledik” diye konuştu.
Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Köktaş, siyasetin bir hedef işi olduğunu vurguladı. Başkan Köktaş, “Hedefe ulaşmak için şartları olgunlaştıracaksınız. Bizler de siyasette biz kendimize misyon üstlendiğimiz gibi, bir vizyonumuz ve hedefimiz vardır. Bu hedefe ulaşmak için sadece hedefi ortaya koymak yetmez. Hedefe ulaşabilmek için bütün çalışmaları yapmamak ve ‘keşkeleri’ arkada bırakmak adına çalışma yapmak gerekiyor. Seçim sadece insanlara karanfil dağıtmak, ‘merhaba’ demek, oyunu istemek ya da vaatte bulunmak, proje anlatmaktan ibaret değildir. Seçimlerde vatandaşın davranışlarını, partiye bakışını, olumsuz bakışları ortaya çıkartıp, onları ortadan kaldırmak, diğer siyasi partinin seçmenlerini davranışlarını iyi etüt etmekten geçer. Biz siyasetle özdeşleştik. Siyaset bizim bir parçamız haline geldi. Bu millete hizmet etmenin tek yolu siyaset değildir. İnsanlara hizmet edebilmek için çok yollar ve metotlar vardır. Siyasette her il başkanı sonunda gideceği yerin milletvekili olmasını ister. Teşkilatlarda bu arzu içersindedir. Benim arzum teşkilatların içersinden gelmiş ve teşkilatların abisi olan biri olarak bu teşkilatların talebini yerine getirmektir. Ama Allah’ım nasip etmeyecekse bunu saygı ile karşılarız ve bir adaymış gibi aynı şekilde çalışmamı devam ettiririm. Çünkü AK Parti hiç kimseye makam ve mevki vermek için kurulmuş bir parti değildir. AK Parti milletin partisidir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327