Başkan Mutlu’dan Greve Çikan İşçilere Destek Ziyareti

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu, işveren sendikası ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine Mersin’de greve giden Çukurova Makinaya bağlı Çimsetaş Fabrikası işçilerini ziyaret etti.Yüksel...

Başkan Mutlu’dan Greve Çikan İşçilere Destek Ziyareti
Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu, işveren sendikası ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine Mersin’de greve giden Çukurova Makinaya bağlı Çimsetaş Fabrikası işçilerini ziyaret etti.
Yüksel Mutlu ve Eş Başkan Vekili Faik Eroğlu, beraberlerinde Eş Başkan Yardımcıları Sebahat Gençtarih Cebe, Hakim Baykara ile Meclis üyeleri Ayşe Aydoğan, Canan Yüce ve Sakıp Kolancı ile birlikte, Bahçeli Mahallesi D-400 Karayolu yanında faaliyet gösteren Çukurova İnşaat Makinalarında greve giden DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş üyesi işçileri ziyaret etti. Nöbetteki işçiler ve sendika temsilcileri ile sohbet eden Mutlu, sendikanın başlattığı greve destek verdi. Türkiye’de işçi ve emekçinin çok ağır koşullar altında çalıştırıldığını, buna karşın hak ve kazanımlarının kapitalist sistem ve işverenler tarafından ellerinden alınmak istendiğini, taşeronlaştırma, sendikasızlaştırma ve güvencesiz çalıştırmanın dayatıldığını iddia eden Mutlu, bu anlamda sendikal örgütlülük ve mücadelenin önemine işaret etti. Sistemden güç alan işverenlerin pervasızlaşabildiğine savunan Mutlu, işçi sınıfının ancak birlikte hareket ederek kazanım elde edebileceğini ve kazanımları koruyabileceğini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327