Başkan Özkan'dan dolandırıcılık uyarısı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, belediye başkanının ve başkan yardımcılarının adını kullanarak kurum ve kuruluşlardan para talep eden dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Başkan Özkan'dan dolandırıcılık uyarısı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Başkan Yardımcısı Osman Çatak ile birlikte basın açıklaması düzenledi. Vatandaşları dolandırıcılık konusunda dikkatli olmaya çağıran Özkan “Aldığımız bilgilere göre henüz ismini belirleyemediğimiz bazı kişiler, ilçemizdeki kurum ve kuruluşları telefonla arayarak çeşitli yardım konularını bahane edip para talebinde bulunuyorlarmış. Bu parayı talep ederken de bizi ve başkan yardımcılarımızın isimlerini zikrettikleri gelen bilgiler arasında. Bu şekilde halkımızı dolandırmaya çalışıyorlar. Bu zamana kadar aradıkları işyerleri durumdan şüphelenip bizlere ulaştılar ve durumu bildirdiler. Bizde emniyet görevlilerimizle durumu paylaştık. Kişiler hakkında derhal hukuki sürece başvuracağız” dedi.

Belediyenin bu tür kişi ve eylemlerle hiçbir ilgisi olmadığını dile getiren Özkan, bu tür de bir telefon almaları halinde muhakkak belediyeye veya emniyet müdürlüğüne başvurmalarını istedi. Belediye olarak konuyu kısa sürede yasal yollarla takip edeceğini ifade eden Özkan, vatandaşların bu tarz kişi ve eylemlerine karşı dikkatli olmalarını ve şüphe duydukları bir olayda doğrudan belediyeyi veya emniyet müdürlüğünü arayarak bilgi almaları gerektiğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327