Başkan Şahin, Çocuk Korusu Çalişmalarini İzledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çocuk ve Gençlik Korosu çalışmalarını izledi.Çocuklarla sohbet eden ve onlarla tek tek ilgilenen Şahin, geleceğin yeteneklerini yetiştiren öğretmenleri tebrik etti. Çocuklara en büyük...

Başkan Şahin, Çocuk Korusu Çalişmalarini İzledi
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çocuk ve Gençlik Korosu çalışmalarını izledi.
Çocuklarla sohbet eden ve onlarla tek tek ilgilenen Şahin, geleceğin yeteneklerini yetiştiren öğretmenleri tebrik etti. Çocuklara en büyük desteği veren velilere de gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür eden Şahin, çocuklarla pasta kesti.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK VE GENÇLİK KOROSU
2014-2015 öğretim yılı çalışmaları, 175 yeni çocuk ve genç yeteneğin katılımıyla başladı. Yaklaşık 5 yıldır “Çocuk korosu” adı altında çalışmalarını sürdürün ekip, bu yıl farklı yaş gruplarına hitap etmek için, 4-8, 9-14 yaş grubu arasında çocuk korosu ile 15-19 yaş gurubu arasında gençlik korosu oluşturdu. Çalışmalarda öncelikle çocuklara müzik sevgisini aşılayarak, müzik yeteneklerini ortaya çıkaran eğitmenler, ayrıca ritim algıları geliştirilmesi, seslerin doğru kullanılması, ses-müzik uyumu gibi konularda da eğitimler veriyor.
Kasım 2014 yılında başlayan ve Mayıs 2015 yılına kadar sürecek eğitimler sonunda koro, konserler vermeye başlayacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327