Başkan Savaş: "hatay İçin 120’den Fazla Proje Hazırladık"

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay için 120’den fazla proje hazırladıklarını söyledi.Savaş, İskenderun’da düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’ne geçen ünitelerde görev yapan 450...

Başkan Savaş:
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay için 120’den fazla proje hazırladıklarını söyledi.
Savaş, İskenderun’da düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’ne geçen ünitelerde görev yapan 450 çalışanın işsiz kalması ve personel alımıyla ilgili olarak, “Politik olsaydık, 86 meclis üyemize bu konuda danışmazdık. Herkese kapımız açık. Büyükşehir’e siyaset bulaşmasın diye elimden geleni yapacağım. Belediyede çalışan hiç kimse siyasi aktör değildir” dedi.
Suriye ve Ortadoğu’daki gerilimden Hatay’ın olumsuz etkilendiğine vurgu yapan Savaş, “İstanbul’dan sonra en büyük TIR filosuna sahip bir ilde yaşıyoruz. Lojistik olarak bu kadar güçlü kentimizde ekonomi mutlaka düzelir ama toplumlar arası fitneyi düzeltmek yüzyıllar alır. Bu birlikteliği 400 yıldır başarmış topraklarda yaşıyoruz. Bunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Ortadoğu’da kırılgan ortamın daha sağlam zemine oturmasını bekliyoruz. Kriz biterse Hatay’ın geleceği çok parlaktır” dedi.
Hatay’da sanayi, yayla ve kaplıca turizmini öne çıkaracak adımlar atacaklarını belirten Savaş, “Çukurova Belediyeler Birliği olarak İskenderun ve Samandağ’dan Antalya’ya deniz ticaretini geliştireceğiz. Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay’ı daha entegre durumuna getirecek projeler hayata geçirilecek. Öncelikli olarak ulaşımda sorun kalmayacak. Karayoluna alternatif ulaşımdan mutlaka yararlanacağız. Evrensel doğrular içerisinde sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz. 120’den fazla proje hazırladık. Bu ay detayları açıklayacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327