Başkan Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği Toplantısına Katıldı

Malatya’nın Darende İlçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Edirne’de düzenlediği “Kültürün Sınır Tanımayan Gücü: Ortak Miras İçin Her Ölçekte İşbirliği ve Süreklilik” konulu panele katıldı.Edirne...

Başkan Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği Toplantısına Katıldı
Malatya’nın Darende İlçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Edirne’de düzenlediği “Kültürün Sınır Tanımayan Gücü: Ortak Miras İçin Her Ölçekte İşbirliği ve Süreklilik” konulu panele katıldı.
Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programlara katılan Eser, toplantıda Tarihi Kentler Birliği yöneticileri, valiler, belediye başkanları ve mimarlar ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundu.
Edirne ziyaretine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Eser, mimari alanda şaheser olan Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye’den yüzyıllardır ezan sesi duyulan Edirne’de ecdadın inşa ettiği camiler, saraylar, köprüler ve daha nice eşsiz eserler bulunduğunu ifade ederek, “Bu toplantılardan edindiğimiz tecrübeleri Darende’ye daha güzel hizmet sunma, turizmin gelişmesi, tarihi yapıların korunması ve çevre düzenlemeleri konularında tecrübe olarak yansıtmaya çalışacağız” dedi.
Toplantının ardından şehri dolaşıp ecdat yadigarı eserleri tarihi ve mimari özelliklerinin yanı sıra şahit oldukları olay ve hatıralarıyla bir kez daha tanıma, fırsatı bulduklarını hatırlatan Eser, “Bu gezilerden ilçemizde uygulayabileceğimiz şehircilik çalışmalarına dair tespitlerde bulunup üstatların görüşlerinden yararlanacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327