Başkan Toçoğlu: “esnafımız Mağduriyet Yaşamayacak”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile kısa süre önce çatısının bir bölümünde çökme meydana gelen Uzunçarşı’da incelemelerde bulundu.Uzunçarşı...

Başkan Toçoğlu: “esnafımız Mağduriyet Yaşamayacak”
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile kısa süre önce çatısının bir bölümünde çökme meydana gelen Uzunçarşı’da incelemelerde bulundu.
Uzunçarşı Derneği yetkililerinin de hazır bulunduğu programda çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Esnafımızın daha iyi şartlarda hizmet sunabilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Uzunçarşı’da devam eden çatı söküm çalışmalarımız kapsamında esnafımız herhangi bir mağduriyet yaşamayacak” diye konuştu. Büyükşehir, Adapazarı Belediyesi ve Uzunçarşı esnafının işbirliği ile tarihi adada önemli adımlar atıldığını da açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce Uzunçarşı’da talihsiz bir gelişme yaşandı. Yaşanan olayda herhangi bir can kaybının olmamasına şükrediyoruz. Bölgede derhal çatı söküm çalışmalarına başladık. Esnafımız çalışmalar ile ilgili ayrıntılı bilgilendirildi. Hamdolsun herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Esnafımıza gösterdikleri duyarlılık için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarının devamında şöyle konuştu; “Bölge esnafımızın daha iyi şartlarda hizmet sunabilmesi adına Büyükşehir Belediyemiz eliyle ana caddedeki dükkânların girişlerinde geçici önlemler alınacak. Bu şekilde esnafımız ticaret hayatına daha iyi şartlarda devam edebilecek. Biz esnafımızın mağdur olmaması için azami bir çaba gösteriyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde tarihi adada başlatacağımız dönüşüm çalışması ile bölge esnafımız daha iyi standartlarda hizmet sunacak” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327