Başkan Toçoğlu: “işbirliğini Güçlendirmeye Hazırız”

Sudan’dan gelen misafir heyeti makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Gerek hükümetimiz gerekse de yerel yönetimler kardeş ülkelerdeki politikaları yakından takip ediyoruz. Sudan’daki Türk yetkililer aracılığı ile yakın ilişkilerin...

Başkan Toçoğlu: “işbirliğini Güçlendirmeye Hazırız”
Sudan’dan gelen misafir heyeti makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Gerek hükümetimiz gerekse de yerel yönetimler kardeş ülkelerdeki politikaları yakından takip ediyoruz. Sudan’daki Türk yetkililer aracılığı ile yakın ilişkilerin daha da geliştirilebileceğini düşünüyoruz” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hayrat Vakfı İl Temsilci Abdurrahman Kemaloğlu ve Sudan’dan gelen misafir heyeti makamında ağırladı. Türkiye’de devam eden tüm politikaları yakından takip ettiklerini belirten Sudan Mavi Nil Eyaleti Parlamento Başkanı Hıdır Elcak Elbeçir, “Ziyaretimize Türkiye’nin kültür mirasını daha yakından görme fırsatı bulduk. Türk toplumunun misafirperverliği ve cömertliğinden büyük memnuniyet duyduk. Türkiye’nin kalkınma tecrübesini takdirle izliyoruz” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yapmış olduğunuz ziyaretlerin olumlu geçmiş olduğunu umuyorum. Gerek hükümetimiz gerekse de yerel yönetimler kardeş ülkelerdeki politikaları yakından takip ediyoruz. Sudan’daki Türk yetkililer aracılığı ile yakın ilişkilerin daha da geliştirilebileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327