Başkan Toltar, Fırıncılar İle Bir Araya Geldi

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar önceki gün Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncılar ile bir araya geldi.Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, önceki gün Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncı esnafı ile Tavşancıl sahilinde...

Başkan Toltar, Fırıncılar İle Bir Araya Geldi
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar önceki gün Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncılar ile bir araya geldi.
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, önceki gün Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncı esnafı ile Tavşancıl sahilinde bulunan bir restoranda bir araya gelerek sektörün sıkıntıları konusunda fikir alışverişinde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, toplantıya katılarak fırıncı esnafının sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkan Toltar’a teşekkür etti.
Toplantıya katılan Başkan Toltar’da yaptığı açıklama da “Halkımızın sağlığı için kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan fırıncı esnafının sorun ve sıkıntıları bizleri yakından ilgilendiriyor. Ekmeği çok tüketen bir toplum olarak, halkımızın sağlığı için ekmek çok önemlidir. Dilovası Belediyesi olarak ilçemizde bulunan fırıncılar ve bütün esnafımıza değer veriyoruz. Sorun ve sıkıntılarında yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. İlçemizde bulunan 13 fırınımızın üretim kalitesi ile halk sağlığı açısından hijyen koşullarına uygun şekilde çalıştığını geçtiğimiz ay yaptığımız denetimlerimizde gördük. Fırıncı esnafımızın göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı kendilerini kutluyorum. Dilovası Belediyesi olarak esnafımızın kaliteli hizmet etmesi ve ayakta kalması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dilovası esnafımızın kalkınmasını istiyoruz” dedi.
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar konuşmasının ardından fırıncıların sorunlarını dinledi. Fırıncıların sanayi kenti Dilovası’nda sanayicinin ekmeğini İstanbul’dan aldığını söylemesi üzerine açıklama yapan Başkan Toltar, “Sanayi kenti Dilovası’nda sanayicinin ekmeğini İstanbul’dan getirmesi hem Dilovası’nın hem de Dilovası esnafının gelişmesinde önemli bir sorun oluşturmaktadır. Sanayinin günlük 20 bin ile 30 bin adet ekmek ihtiyacının olduğu tespit edilmiştir. Bunun ise yüzde 80 ile 90’ının İstanbul’dan getirildiğini öğrendim. Bu durum ilçemiz için önemli bir sıkıntıdır. Burada hem esnafımız hem de sanayicimiz gelişsin istiyoruz. Sanayicimiz bizim için önemlidir. Onların üretimi ülkemiz için çok önemlidir. Sanayicimizi seviyoruz. Ancak bu kentin halkasını oluşturan zincirin halkaları olan sanayici, esnaf ve halkın barışık bir şekilde kentin gelişimine katkı sunması bizim içinde çok önemlidir” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından fırıncı esnafının sanayici ile diyaloğunun geliştirilmesi adına bir komisyon oluşturuldu. Kurulan Komisyonun Başkanlığını Yaşar Mutlu yaparken, komisyon üyeleri Mustafa Şahin, Ayhan Daşdemir, Orhan Bayındır, Nihat Aslan, Kenan Keleş isimlerinden oluştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327