Başkan Uysal’dan Okullara Spor Salonu Müjdesi

Muratpaşa ilçe sınırları içinde yer alan okullara yönelik ziyaret programını sürdüren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, TED Antalya Koleji, Metin Nuran Çakallık Anadolu Lisesi ve Antbirlik İlkokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle...

Başkan Uysal’dan Okullara Spor Salonu Müjdesi
Muratpaşa ilçe sınırları içinde yer alan okullara yönelik ziyaret programını sürdüren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, TED Antalya Koleji, Metin Nuran Çakallık Anadolu Lisesi ve Antbirlik İlkokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.
Eğitim öğretim hayatının başlamasıyla birlikte kentin bambaşka bir hareketlilik kazandığına değinen Başkan Uysal, “Birincil görevimiz olmamasına rağmen ilçemizde yer alan 108 okulumuza da dokunacağız. Olanaklarını geliştireceğiz” dedi. Başkan Uysal, TED Antalya Koleji’nde öğrencilere yerel yönetim anlayışını anlatan ve öğrencilerin sorularını cevaplarken, “Belediyecilik anlayışımızın en temel noktası her anlamda verimliliği sağlamak. Öte yandan bir veli, bir öğretmen çocuğu ve bir başkan olarak burada sizlerle olmaktan çok mutluyum. Sizlere tavsiyem bilimsel bilgiler kadar sanat ve sporla da ilişkisini diri tutun ve okuyun. Öğrenme ve bilginin yanı sıra sanat ve spor da bir insan için hayatidir ve değerlidir” şeklinde konuştu.
ANADOLU LİSESİ’NE SPOR SALONU SÖZÜ
Metin Nuran Çakallık Anadolu Lisesi’nde de öğrenci meclisi ve yönetim kadrosu tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Uysal, görev yapan öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. Okulların Milli Eğitim bütçesi ile hareket ettiğine vurgu yapan Başkan Uysal, “Biz bunu biliyoruz ama bu bir yerel yönetimin destek olmasına engel değil. Biz 108 okulumuza da dokunacağız ihtiyaçlarını gidermek için gayret sarf edeceğiz” dedi. Başkan Uysal, gelen talep doğrultusunda Metin Nuran Çakallık Anadolu Lisesi’ne spor salonu yapacaklarını da söyledi.
PARKA EĞİTİMCİNİN İSMİ VERİLECEK
Başkan Uysal ‘ın son olarak Antbirlik İlkokulu’nda da öğretmenler odasını ziyaret etti. Öğretmenliğin en kutsal mesleklerin başında geldiğine vurgu yapan Başkan Uysal, okul binasının yanında boş bulanan alana park yapılmasını isteyen öğrenci ve velilere de destek sözü verirken, yapılacak parka ise insanların zihninde yer etmiş bir eğitimcinin ismi verileceği söyledi.
Başkan Uysal’ın programına Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı eğitimci İbrahim Cephaneci de katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327