Başkandan Doğu Tazminatı İçin Tek Kişilik Eylem

Büro Memursen Ardahan İl Başkanı Ümit Sarıkaya, SGK çalışanları ile sendika üyelerinin gelmemesi üzerine tek başına açıklama yapmak zorunda kaldı.Sarıkaya, Ardahan SGK İl Binası önünde yaptığı açıklamada, SGK İl Müdürlüğünde...

Başkandan Doğu Tazminatı İçin Tek Kişilik Eylem
Büro Memursen Ardahan İl Başkanı Ümit Sarıkaya, SGK çalışanları ile sendika üyelerinin gelmemesi üzerine tek başına açıklama yapmak zorunda kaldı.
Sarıkaya, Ardahan SGK İl Binası önünde yaptığı açıklamada, SGK İl Müdürlüğünde personel yetersizliğine değinerek şunları kaydetti:
"Ardahan SGK İl Müdürlüğünde personel ihtiyacının 70 olmasına rağmen şu anda 20 personelle çalışılmaktadır. Bu nedenle acilen müdürlüğümüze personel verilmesi gerekmektedir" dedi.
SGK kurumuna bağlı çalışan kamu görevlilerinin mağdur ve mazlum kesimin başında geldiğini söyleyen Sarıkaya, "Her geçen gün SGK il müdürlükleri ve merkez müdürlüklerinde iş yoğunluğu artmaktadır. Bu nedenle Edirne’den Ardahan’a 666 sayılı kanunla tüm SGK çalışanlarının ek ödeme mesai ikramiyesinin bir an evvel verilmesi gerekmektedir. Olağan dışı iş yüküne rağmen fedakarca çalışan SGK çalışanlarının en düşük ücreti alan memur sınıfında ve diğer memur sınıfı ile arasındaki maaş farkı adaletsizliktir" diye konuştu.
Sarıkaya, ayrıca Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde çalışan memurlara Doğu tazminatının verilmesi gerektiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327