Başkandan, Tolunay Kafkas’a Destek

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, “Tarihimizin en başarılı dönemini yaşatan ve yaşatmaya devam eden hocamızla uzun yıllar birlikte olacağız” dedi.Başkan Yolbulan, dün kendi sahalarında oynadıklarını ve golsüz berabere...

Başkandan, Tolunay Kafkas’a Destek
Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, “Tarihimizin en başarılı dönemini yaşatan ve yaşatmaya devam eden hocamızla uzun yıllar birlikte olacağız” dedi.
Başkan Yolbulan, dün kendi sahalarında oynadıklarını ve golsüz berabere kaldıkları İstanbul Başakşehir maçında üçüncü kaleci Abdülaziz’in performansının çok iyi olduğunu söyleyerek, “Dünkü maçımızda, 4 zor Avrupa maçının ardından Fenerbahçe ve 15 günlük milli maç arası takımın konsantrasyonunu biraz kaybetmesine neden olmuş gibi göründü. Karşılaşmanın ilk yarısı kötüydük ancak bunu ikinci yarı düzelttik. 90 dakikaya baktığımızda ise maçın hakkı beraberlikti. Birinci kalecimiz Waterman’ın olmadığı bir maçta Abdülaziz’in performansı önemliydi. İyi yönden bakınca ilk kez Waterman’ın olmadığı bir maçta gol yememek önemli; takıma ve Abdülaziz’e güven vermiştir” dedi.
Maçın son saniyelerinden kale arkasında teknik direktör ile taraftar arasında yaşanan diyalog hakkında da konuşan diyen Yolbulan, “Bu durumdan hocamız da üzgün. Herkes dikkatli olmalı ve takıma destek olmalı. Türkiye’de 14 kentin Süper Lig’de takımı var, kıymetini bilmemiz lazım. Dün akşam bir spor kanalından ‘Tolunay Kafkas Karabük’ten ayrılıyor mu!’ diye geçen alt yazı da hayal ürünü. Tarihimizin en başarılı dönemini yaşatan ve yaşatmaya devam eden hocamızla uzun yıllar birlikte olacağız” ifadesinde bulundu.
Öte yandan TRT 1’de yayınlanan Stadyum programına telefonla bağlantı yapan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, o anları anlattı.
KAFKAS: "BİZ REAL MADRİD DEĞİLİZ Kİ HER MAÇIMIZI İYİ OYNAYALIM"
Kafkas, yaşanan olayla ilgili söylenecek çok şeyin olmadığını ifade ederek, “Yaşanan hadise arkadan küfür edildi. Niye ediyorsun diye bağırdım, taraftar da ’Ben sana etmedim, hakeme oyuncuya ettim’ diyor. Ha bana etmişsin ha hakeme veya oyuncuya küfür etmişsin. Nedir bu 30-40 yıldır küfür kıyamet. Ben bunu anlamlandıramıyorum. Takım bugün iyi oynar yarın kötü oynar, Biz Real Madrid değiliz ki her maçımızı iyi oynayalım. Çok zor kurulan ve büyük emek harcanan bir takımız. Bu nasıl bir kültür ya, ben bunu değişmesini istiyorum, değişmesi için mücadele veriyorum. Zaman zaman tepki gösteriyorum. Olan biten bu. Sadece bizim stadımızla alakalı değil. Nereye gitsek küfür ediliyor. Avrupa’da maç oynanıyor ve biz böyle bir şey görmedik. Türk futbolunun ilerlemesini ve gelişmesini istiyorsak böyle mi olacak. Hep aynı şeyleri konuşuyoruz ama değişen bir şey yok. Biz bir başarı yaptıysak, başta başkanım, yönetim kurulumuz ve oyuncularımın emeği var. Oyuncuların içindeki potansiyeli dışarı çıkarmaya çalışıyoruz. İyi bir antrenör belirleyici değil tamamlayıcıdır. Ben tamamlamaya çalışıyorum. Ben dik durmaya çalışıyorum. Bunun sonunda kazanırız, kaybederiz önemli değil ama dik durmak çok önemli” ifadesinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327