Başsavcı Atilla Aslan: Tarihi Değerlerimize Sahip Çikiyoruz

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Aslan, korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olan Kütahya Adliyesi’ne özgünlüğüne uygun bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığını söyledi.Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıkları...

Başsavcı Atilla Aslan: Tarihi Değerlerimize Sahip Çikiyoruz
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Aslan, korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olan Kütahya Adliyesi’ne özgünlüğüne uygun bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığını söyledi.
Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıkları Yüksek Kurulu tarafından korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescili yapılan Kütahya Adliyesi’nin pencere doğramalarının özgünlüğünün, form ve ölçülerinin değiştirilmeden, tarihi dokusuna uygun olarak bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği belirten Atilla Aslan, "Kütahya’nın tarihini yansıtan Kütahya Adliyesi’ne en iyi şekilde bakmaya devam ediyoruz. Son olarak da Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 1488 sayılı kararı ile karar verilerek başlattığımız çalışmalar ile onarım ve bakım faaliyetimizi devam ettiriyoruz" diye konuştu. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327