Batman’da Sanayinin Gelişmesi İçin Çalişma Grubu Kuruldu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi (KUSİ) işbirliğini artırmak, ithal edilen ara malı ürünlerin ithalatının azaltılması ve yüksek teknoloji ürünlerin üretilmesinin desteklenmesi amacıyla Batman’da...

Batman’da Sanayinin Gelişmesi İçin Çalişma Grubu Kuruldu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi (KUSİ) işbirliğini artırmak, ithal edilen ara malı ürünlerin ithalatının azaltılması ve yüksek teknoloji ürünlerin üretilmesinin desteklenmesi amacıyla Batman’da çalışma grubu kurdu.
Batman Üniversitesi’nin de yer aldığı çalışma grubu üniversitede toplandı. Toplantıya Üniversiteden Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakan Karakaya, Batman Bilim, Sanayi Teknoloji İl Müdürü Hasan Gül, Siirt Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdülkadir Ekmen, Mardin Bilim, Sanayi ve Teknoloji il Müdür vekili Günay Sincar, Şırnak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Selami Özek katıldı. Toplantıda KUSİ önündeki engellerin belirlenmesi ile ilgili paydaşlara yönelik anket çalışması yapılmasına, kamu ve üniversite temsilcileri ile sanayicilerin ziyaret edilmesi, sanayicilere SAN-TEZ ve TÜBİTAK projeleri ile ilgili bilgi verilmesi, sanayicilere üniversitedeki öğretim üyeleri arasında eşleştirmeler yapılması, KUSİ paydaşları arasında işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla protokoller yapılması konusunda çalışmalar yapılmasına karar verildiği bildirildi. Toplantıdan sonra katılımcılarla Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Durmuş ile KUSİ çalışmalarıyla tanınan Üniversite Bilgi İşlem Daire Başkanı Adnan Selçuk Erginöz ziyaret edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327