banner333

Bayrak indirme skandalında büyük ihmal

Türk bayrağının indirildiği askeri hava üssünün kuzey kapısındaki nöbetçi kulübesinde, olayların çıktığı gün iki nöbetçinin orada olmadığı öğrenildi.

Bayrak indirme skandalında büyük ihmal

 Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı Kuzey kapısındaki direkte bulunan Türk Bayrağının indirilmesiyle soru işaretleri sürerken, provokasyon ihtimalini güçlendiren yeni bir gerçek ortaya çıktı. Olayla ilgili askeri yetkililerce soruşturma devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, askeri hava üssünün kuzey kapısındaki nöbetçi kulübesinde olayların çıktığı gün olası provokasyonlara karşı her gün bulunan iki nöbetçinin o gün orada olmadığı öğrenildi. Soruşturmayı bu yönde derinleştiren askeri yetkililer, 2'si rütbeli 4 asker hakkında da soruşturma başlattı.


ZIRHLI ARAÇ VE GÖZLEMCİ YOK

Diyarbakır Askeri Hava Üssü'ndeki tüm nöbetçi kulübeleri ile giriş ve çıkışlarda uzman çavuşlar nöbet tutuyor. Normal askerlerin önemli stratejik noktalarda nöbet tutmadığı belirtildi. Olayların meydana geldiği Kuzey kapısında zaman zaman zırhlı araçla nöbet tutulduğu ancak olayın meydana geldiği gün zırhlı araçla birlikte nöbetçilerin de olmadığı öğrenildi. Kuzey Kapısında bulunan kulübeye zaman zaman dışarıdan müdahale edildiği için zırhlı araç içerisinde nöbet tutulduğu belirtildi. Olayların meydana geldiği gün zırhlı araç ve nöbetçilerin neden orada olmadığı konusunda soruşturma sürüyor. Diyarbakır Polisi, Lice ilçesinde 2 kişinin ölümünü protesto gerekçesiyle Diyarbakır'da yürüyüş yapan kalabalık arasından sızarak 2. Taktik Hava Kuvveti Komutanlığının Kuzey Kapısı'nda bulunan gönderdeki Türk bayrağını indiren provokatörlere, MOBESE kameraları ve parmak izlerinin incelenmesiyle ulaştı. (Kaynak: Star)
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327