Bbp Genel Başkanı Destici’den ’4 Eski Bakanla İlgili Alınan Karara’ İlişkin Açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 4 eski bakanla ilgili alınan karara ilişkin, "TBMM bize göre hukuk, demokrasi ve erdem sınavından geçememiştir. Bu sınavlardan kalmıştır. İktidar partisi çoğunluk gücünü kullanarak...

Bbp Genel Başkanı Destici’den ’4 Eski Bakanla İlgili Alınan Karara’ İlişkin Açıklama
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 4 eski bakanla ilgili alınan karara ilişkin, "TBMM bize göre hukuk, demokrasi ve erdem sınavından geçememiştir. Bu sınavlardan kalmıştır. İktidar partisi çoğunluk gücünü kullanarak yargılamanın önünü kapatmıştır" dedi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Atanamayan öğretmenlerin de yer aldığı toplantıda Destici, Türkiye’de hala yüz binlerce öğretmen açığının olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanına seslenmek istiyorum. Lütfen sözünüzü tutun ve bu atanamayan kardeşlerimizi bir an önce atamasını yapın. Bu işlere siyasi olarak bakmaktan vazgeçin. Tamamen seçimlere yönelik bir malzeme olarak kullanılıyor. Bir bakıyorsunuz ‘Şubat’ta atama olmayacak’ deniyor ama o yıl seçim varsa atama yapılıyor" dedi.
Destici, Merkez Bankası’nın faiz kararını da değerlendirerek, "Bu faiz kararının Sayın Cumhurbaşkanı’nın baskılamasıyla, hatta tehditlere varan söylemleri sonucu gelmiş olması gerçekten Türkiye ekonomisi açısından çok düşündürücü. Bunun sonucunda Türkiye ekonomisi zaten kırılgan olan bir ekonomi, borçla dönen bir ekonomi. Dolayısıyla da bu karar isterdik ki Merkez Bankası’nın kendi özgür kararı olsun. Ama maalesef Türkiye’de hiçbir kurum kendi hür iradesiyle, kanuna yasaya bakarak karar verebilecek bir konumda değil. Bütün kurumlar baskı altında. Bütün kurullar talimatla, tehditle kendilerine yapılan bir takım baskılarla kararlarını şekillendirmekte" diye konuştu.
CİZRE’DE YAŞANAN OLAYLAR
Cizre’de yaşanan olaylara değinen ve hükümetin Cizre’de sorumlu aradığını savunan Destici, "Bu işin iki tane sorumlusu var. Bir, devleti yöneten iktidar. İki, PKK ve onun siyasi uzantıları yani çözüm ortakları. Hayret ediyorum, devlet niye gücünü kullanarak bu hadiseleri durdurmuyor? Devlet bir ilçesine hakim olamıyor mu? Orada her gün tecavüzler, gasp, hırsızlık gibi hadiseler vuku buluyorsa o zaman siz niye iktidarda duruyorsunuz, çekin gidin. Sayın Başbakan Şişli’yi ağzına dolamış. Cizre, siz de bir ilçeyi yönetemiyorsunuz ne farkınız kaldı? Aylardır Cizre’de güvenliği sağlayamıyorsunuz. Bırak Şişli’yi hukuk halletsin, sen Cizre’ye bak Sayın Başbakan. Senin gündemin Şişli Belediyesi olamaz. Çözemiyorsanız gidin ama çözmek mi istemiyorsunuz, bazı şeyleri olgunlaştırıyor musunuz? Çözüm müzakere taslağı içerisinde bu da mı var? PKK’ya alan hakimiyeti mi açıyorsunuz? Oraları bilinçli bir şekilde PKK’ya mı bırakıyorsunuz?" dedi.
4 ESKİ BAKANLA İLGİLİ KARAR
4 eski bakanla ilgili alınan karara ilişkin Destici, "TBMM’deki bu sonuç, milletin vicdanında karşılık bulmamıştır tam tersine milletin vicdanını yaralamıştır. Bu sonuçla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi bize göre hukuk, demokrasi ve erdem sınavından geçememiştir, bu sınavlardan kalmıştır. İktidar partisi çoğunluk gücünü kullanarak yargılamanın önünü kapatmıştır. Daha bundan 1 hafta önce şeffaflık paketi açıklayan Sayın Başbakan’a seslenmek istiyorum. Bir taraftan şeffaflık paketi açıklıyorsunuz, öbür taraftan iktidar, çoğunluk oylarınızla yargılamanın önünü kapatıyorsunuz. Bu ikisini nasıl izah ediyorsunuz Sayın Başbakan? Türk milletine bu ikisini nasıl izah edeceksiniz? İktidar, çoğunluk gücünü bugün itibarıyla 4 eski bakanı Yüce Divan’dan kaçırıyor ama peki millet vicdanındaki ya da ilahi adalet, huzuru mahşerdeki yargılamadan nasıl kaçıracaktır? Onunla ilgili de çoğunluğu ya da çözüm önerisi var mıdır Sayın Başbakan’ın? AK Parti grubu içerisinde 50 civarında milletvekili kendi vicdanlarının sesini dinleyerek oy kullanmışlardır. Yukarıdan gelen talimatlara, baskılara, tehditlere boyun eğmemişlerdir, bize göre çok asil bir duruş sergilemişlerdir" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327