Bbp Mkyk Üyesi Ömer Aydoğmuş İstifa Etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Ömer Aydoğmuş, Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etti.Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliğinden istifa ettikten sonra bir açıklama yapan Aydoğmuş, “ BBP kuruluş felsefesi ve 21 yıllık toplumsal...

Bbp Mkyk Üyesi Ömer Aydoğmuş İstifa Etti
Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Ömer Aydoğmuş, Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etti.
Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliğinden istifa ettikten sonra bir açıklama yapan Aydoğmuş, “ BBP kuruluş felsefesi ve 21 yıllık toplumsal imajına aykırı bir gerekçe ile yani CHP ve bilumum sol partilerin Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmelettin İhsanoğlu’na destek olmadığımı açıklamıştım. Bu kararın gerekçesinde ileri sürülen düşünceler partimizin ve Merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu siyasi çizgisinden nasıl saptığını net bir şekilde ortaya koymuştur. Parti içi demokrasinin işlemediği, parti yönetimi tarafından net bir şekilde görülmüştür. Bugünde ben ve benim gibi arkadaşlarımız CHP’nin adayına destek olmadığımız için suçlanmaktayız. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun siyasi bir proje olduğunu defalarca söylemiştim. Hiçbir şekilde bizim adayımız olamazdı. Ne yazık ki BBP, bugünkü yönetim anlayışıyla beraber siyaset yapmak çok zor geliyor artık” dedi.
BBP’nin geleneksel milliyetçi-muhafazakar tabandan uzaklaştığı ortada olduğunu vurgulayan Aydoğmuş , “BBP’nin kendi tabanı da partinin mevcut yönetim anlayışına isyan etmiş ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de net bir şekilde bunu göstermiştir. Kıymetli hatıralarla gençliğimi verdiğim, inanç ve mücadeleyle dolu 14 yıllık emeklerim ve umutlarımın geçtiği bir partiden bu şekilde ayrılacağım hiç aklıma gelmezdi. Üzüldüğüm nokta sadece burasıdır. Benim için çok zor alınmış bir karardır. Bugüne kadar görev yaptığım Akdağmadeni BBP İlçe Başkanlığı ve BBP Genel Merkezi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliği ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliğimi onurla şerefle yaptığımı ve bu süreç içerisinde; köy köy, kasaba kasaba, ilçe ilçe, il il, her mezrada bizler çocuklarımızın süt parasından keserek, siyaset yaptık. Ben ve dava arkadaşlarım elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Her seçimde çıkıp aslanlar gibi mücadele eden yol ve dava arkadaşlarıma Akdağmadeni Alperen Ocakları teşkilatıma teşekkür ediyorum. BBP bayrağını ve rozetini gururla taşıyarak oy istediğim seçmenimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. Ben ve benim gibi düşünen çok sayıda arkadaşlarımızla istişare neticesinde istifa kararı aldık. Memleketimize kendi değerlerimiz çerçevesinde hizmet etmeye illaki devam edeceğiz. Siyasi olarak nasıl hareket edeceğimizi de yakın bir zamanda kamuoyuna paylaşacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327