Bbp’den Yolsuzluk İddiasi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Teşkilatı Genel Sekreteri Şefik Candemir, "Malatya Büyükşehir Belediyesi ekmeğimize ve otobüsümüze zam yaptı, şimdi de suyumuza zam yapıyor" dedi.Kışla Caddesi’nde basın açıklaması yapan Candemir,...

Bbp’den Yolsuzluk İddiasi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Teşkilatı Genel Sekreteri Şefik Candemir, "Malatya Büyükşehir Belediyesi ekmeğimize ve otobüsümüze zam yaptı, şimdi de suyumuza zam yapıyor" dedi.
Kışla Caddesi’nde basın açıklaması yapan Candemir, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya halkını hiçe sayarak, zam yaptığını iddia etti.
Candemir, MOTAŞ’ta 400 milyon TL yolsuzluk olduğunu ileri sürerek, "19 milyon AVRO’ya mal olan trambüsler, şuanda çalıştırılamaz durumdadır. Oysa bu 12 milyon AVRO’ya yapılabilecek bir iş. Aradaki 7 milyon AVRO yani 21 milyon TL paramız nerede? Ayrıca imarda da bir takım yolsuzluklar yapılmıştır. Bu paralar halka aktarılsaydı otobüs, su ve ekmek ücretsiz verilebilirdi. Esenlik şirketi iflas etti. MEGSAŞ şirketi arpalık edildi. Fuarcılık bu sene fuar etkinliği bile yapamaz duruma geldi. Kernek Şelalesi 7 milyon TL’ye beton yığınına döndürüldü" iddiasında bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327