BDDK'dan dolandırıcılık uyarısı

BDDK, dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması için kendilerini BDDK personeli olarak tanıtan kişilere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

BDDK'dan dolandırıcılık uyarısı

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK), dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması için kendilerini BDDK personeli olarak tanıtarak kredi masraf, komisyon veya kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacaklarını vadeden kişilere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.


"KENDİLERİNİ BDDK PERSONELİ OLARAK TANITAN KİŞİLERE DİKKAT" UYARISI

BDDK'dan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde kuruma ulaşan şikayet ve basın yayın organlarında yer alan haberlerden, kendilerini BDDK personeli olarak tanıtan kişilerin banka müşterilerine çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşarak bankacılık ürünlerine ait masraf ve komisyonlar ile kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacakları vaadinde bulunduklarının anlaşıldığı belirtildi.

Banka müşterilerinin kişisel bilgilerini temin eden kişilerin, haksız kazanç sağlayabilecekleri uyarısı yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

KREDİ, MASRAF, KOMİSYON VEYA KREDİ KARTI AİDATLARININ İADESİNİ VADEDİYORLAR

"Kurumumuz tarafından vatandaşlarımız telefonla aranmamakta ve vatandaşlarımızın bankacılık işlemlerinde kullandıkları kişisel nitelikli bilgiler hiçbir şekil ve surette talep edilmemektedir. Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması açısından, kendilerini BDDK personeli olarak tanıtarak kredi masraf, komisyon veya kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacaklarını vadeden kişilere kesinlikle itibar edilmemesi, kişisel bilgilerin korunması hususunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi büyük önem taşımaktadır."


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 07:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327